U Beljevini ukrao bicikl

Kako nam javljaju iz PU osječko – baranjske jučer, 24. travnja, u Beljevini, ispred ugostiteljskog objekta, nepoznati počinitelj ukrao je bicikl, vlasništvo 50-godišnjeg hrvatskog državljanina. Vlasniku je počinjena je materijalna šteta oko 2000 kuna. Nadležnom državnom odvjetništvu policijski službenici podnose kaznenu prijavu i nastavljaju traganje za kradljivcem.

Prevarena prilikom kupnje torbice

Sredinom prošlog tjedna, na području Đakova, 35-godišnja hrvatska državljanka je u oglasniku pronašla skupocjenu žensku torbicu. Potom je stupila u kontakt s prodavačem kojem je uplatila oko 4000 kuna te nakon nekoliko dana na kućnu adresu dobila torbicu. Pregledom torbice utvrdila je da je torbica krivotvorena te da je prevarena. Policijski službenici podnose kaznenu prijavu nadležnom državnom odvjetništvu.

Jedna od najučinkovitijih obrana od prijevara preko interneta je podizanje svijesti potencijalnih žrtava o opasnostima s kojima se mogu susresti na internetu. O mogućim prijevarama putem interneta, ali i o načinima zaštite, možete pročitati ovdje.

Prometne nesreće i alkoholizirani vozači u prometu

U protekla 24 sata na području Policijske uprave osječko – baranjske evidentirane su 4 prometne nesreće. U 2 prometne nesreće 2 osobe su lako tjelesno ozlijeđene, dok su ostale 2 prometne nesreće za posljedicu imale materijalnu štetu. Na području Osijeka evidentirane su 4 prometne nesreće.

Tijekom vikenda na području Policijske uprave osječko – baranjske policija je evidentirala 32 vozača osobnih automobila, 6 biciklista, 1 vozača teretnog automobila i 1 motociklistu koji su upravljali pod utjecajem alkohola.

Osim alkohola, policijski službenici su evidentirali još 226 prekršaja od kojih je bilo 136 prekršaja prekoračenje brzine kretanja vozilom, 22 prekršaja nekorištenje sigurnosnog pojasa, 21 prekršaj nepropisno korištenje mobitela za vrijeme upravljanja vozilom, 4 prekršaja upravljanja vozilom prije stjecanja prava na upravljanje, 1 prekršaj upravljanje pod zabranom, 2 prekršaja upravljanje motornim vozilom kojemu je isteklo važenje prometne dozvole i 39 ostalih prekršaja.

Najveća prisutnost alkohola u krvi evidentirana je dana 24. travnja, oko 3,35 sati, u Osijeku, kada su policijski službenici u nadzoru prometa zaustavili osobni automobil kojim je upravljao 39-godišnji hrvatski državljanin. Vozaču je evidentirana prisutnost alkohola u krvi od 2,44 grama po kilogramu te je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja alkohola. Za počinjeni prekršaj predviđena je maksimalna novčana kazna u iznosu do 20000 kuna ili kazna zatvora do 60 dana, zaštitna mjera zabrana upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju do 12 mjeseci i 6 negativnih prekršajnih bodova.

U petak, 22. travnja, oko 18,30 sati, u Osijeku, dogodila se prometna nesreća u kojoj su tri osobe lako tjelesno ozlijeđene. Vozač osobnog automobila, 50-godišnji hrvatski državljanin, oduzeo je prednost prolaska drugom vozilu. Evidentirana mu je prisutnost alkohola u krvi od 0,70 grama po kilogramu. Za počinjene prekršaje predviđena je maksimalna novčana kazna u iznosu do 14000 kuna, zaštitna mjera zabrana upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju do 6 mjeseci i 6 negativnih prekršajnih bodova.

Oko 18,35 sati, u Čemincu, u nadzoru prometa policijsku službenici zaustavili su osobni automobil kojim je upravljao 78-godišnji hrvatski državljanin iz Čeminca. Vozaču je evidentirana prisutnost alkohola u krvi od 1,64 grama po kilogramu te je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja alkohola. Za počinjeni prekršaj predviđena je maksimalna novčana kazna u iznosu do 20000 kuna ili kazna zatvora do 60 dana, zaštitna mjera zabrana upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju do 12 mjeseci i 6 negativnih prekršajnih bodova.

U subotu, 23. travnja, oko 22,40 sati u Kunišincima, u nadzoru prometa policijski službenici zaustavili su osobni automobil kojim je upravljao 38-godišnji hrvatski državljanin iz Marijanaca, za vrijeme dok mu je vozačka dozvola poništena zbog prikupljenih 12 negativnih prekršajnih bodova. Evidentirana mu je prisutnost alkohola u krvi od 1,16 grama po kilogramu te je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja alkohola. Za navedene prekršaje predviđena je maksimalna novčana kazna u iznosu do 35 000 kuna ili kazna zatvora do 60 dana, zaštitna mjera zabrana upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju do 12 mjeseci i 4 negativna prekršajna boda.

Oko 22,50 sati, u Valpovu, u nadzoru prometa policijski službenici zaustavili su biciklistu, 46-godišnjeg hrvatskog državljanina iz Bistrinaca. Evidentirana mu je prisutnost alkohola u krvi od 2,25 grama po kilogramu te je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja alkohola.

Jučer, 24. travnja, oko 3 sata, u Našicama, u nadzoru prometa policajci su zaustavili osobni automobil kojim je upravljao 28-godišnji hrvatski državljanin iz Velimirovca. Evidentirana mu je prisutnost alkohola u krvi od 1,51 grama po kilogramu te je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja alkohola. Za navedeni prekršaj predviđena je maksimalna novčana kazna u iznosu do 20 000 kuna ili kazna zatvora do 60 dana, zaštitna mjera zabrana upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju do 12 mjeseci i 6 negativnih prekršajnih bodova.

Oko 3,20 sati u Valpovu, u nadzoru prometa policajci su zaustavili neregistrirani osobni automobil kojim je upravljao 34-godišnji hrvatski državljanin iz Kućanaca za vrijeme dok mu je izrečena zaštitna mjera zabrana upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije. Vozaču je evidentirana prisutnost alkohola u krvi od 1,37 grama po kilogramu te je uhićen sukladno Prekršajnom zakonu. Za navedene prekršaje predviđena je maksimalna novčana kazna u iznosu do 37 000 kuna ili kazna zatvora do 60 dana, zaštitna mjera zabrana upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju do 12 mjeseci i 10 negativnih prekršajnih bodova.

Pročitajte još