16.3.2011. Sutra će se održati međunarodno matematičko natjecanje pod nazivom “Klokan bez granica”.
Ovo natjecanje će se održati u Osnovnoj školi Dore Pejačavić sa početkom u 12,30 sati a moto ove igre tj ovog natjecanja “Matematički klokan” je bez selekcije, eliminacije i finala.
Ovo je već peti put kako se ovako nešto održava u našoj osnovnoj školi. Učenici će biti podjeljeni u kategoriju Leptirići (2. i 3. razred), Ecolier (4. i 5 razred), Benjamin (6 i 7 razred) i kategorija Cadet (8 razred). Koordinatorica natjecanja za predmetnu nastavu je učiteljica Branka Burazer , za razrednu nastavu Ksenija Orešković.
Ovo je natjecanje najveće školsko natjecanje na svijetu!
Igra – natjecanje “Matematički klokan” se sastoji od 12 zadataka za skupinu “Leptirići”, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima.