Policija preventivnom akcijom upozorila na sigurnost biciklista

Policijski službenici Policijske postaje Belišće u Belišću i Valpovu su provodili preventivnu akciju usmjerenu na podizanje svijesti o sigurnom sudjelovanju u prometu na biciklu. Tijekom akcije građanima su dijeljeni informativno – edukativni letci „biciklirajmo biciklističkom“. Policijski službenici građane su informirali o tome kako svojim ponašanjem direktno utjecati na smanjenje broja stradalih osoba i sigurno sudjelovati u prometu. Cilj preventivne akcije bio je upozoriti bicikliste o posljedicama neodgovorne i nesmotrene vožnje, na rizike prometovanja biciklima po kolnicima i biciklističkim stazama kao i obvezu poštivanja Zakona o sigurnosti prometa na cestama, budući da svojim ponašanjem mogu znatno pridonijeti poboljšanju vlastite sigurnosti kao i sigurnosti drugih sudionika u prometu.

Pročitajte još