Treći adventski vikend u Našicama – bogat program za sve generacije

Jučer je započeo i 3. Adventski vikend u Našicama, a otvorila ga je kazališna predstava za djecu pod nazivom „Kolačići Djeda Božićnjaka” na središnjem gradskom trgu u 18 sati. Ona je poručila da se dobrota isplati. Patuljci Djeda Božićnjaka kao i sva dobra djeca slobodno mogu očekivati čuda koja će im se i dogoditi te im pomoći u teškim vremenima. Dobrota i pristojnost najbolji su put do radosti i uspjeha, zaključak je predstave. A nakon kazalištaraca na pozornicu pod sjenicom stigla je ekipa osječkog benda Peti planet koja je zagrijala atmosferu i uvela nas u glazbeni dio našeg trećeg adventskog vikenda.

Subotnja večer ponovo nas vodi u šetnju našim Dvorcem. Za sve one koji uživaju u tradiciji i povijesti i žele doznati nešto više, naši vrijedni muzealci osmislili su „Božić u Dvorcu Pejačević” uz koji će vas povesti u priču o nekim davnim vremenima.

Subota će završiti koncertom Tamburaškog sastava Kas

A kako biste malo predahnuli od adventiranja vanjskim prostorima, zagrijat moći ćete predahnuti i zagrijati se u prostoru Gradske knjižnice Našice u kojemu će u 18:30 sati predavanje „Nove vam glase nosimo, da nam se Isus rodio” održati naš Miroslav Šarić. Dođite i prošećite kroz prošlost jer će vas Miroslav pričom o običajima u vrijeme adventa i Božića u Slavoniji, vratiti upravo tamo. U 19:30 sati na adventskom vijencu u središtu grada upalit ćemo treću svijeću – onu koja simbolizira radost, a ove večeri u obredu paljenja sudjelovat će članovi HKD-a „Lisinski”.

I to nije sve, subota će završiti koncertom Tamburaškog sastava Kas koji će nas dodatno zagrijati i oraspoložiti u ovom najljepšem dobu godine. Nismo zaboravili na najmlađe koje i ovoga vikenda očekuje čarobna nagradna igra „Božićna bajka iz sandučića”. Svoja pisma ubacit će u sandučić koji ih, kao i Djed Božićnjak, čeka u Božićnoj kućici. Uz sve ove sadržaje vjerujemo kako će mnogi od vas poželjeti otklizati nekoliko krugova na klizalištu. Podsjetimo, ono je otvoreno od ponedjeljka do nedjelje od 14 do 22 sata. Dođite, uživajmo zajedno uz bogatu gastro ponudu u još jednom adventskom vikendu u Našicama. A galeriju fotografija možete pronaći na ovoj poveznici.

Pročitajte još