Našice – Mali nogomet – Osmina finala Kupa Hrvatske

mnknaslovna

Našice – Split 1:8 (1:3)

ŠŠD Kralja Tomislava. Gledatelja 800. Suci Krešimir Grgurević (Sibinj), Tomislav Katinić (Slavonski Brod). Treći sudac Tomić (Gorjani). Delegat Smiljko Vranić (Ivankovo). Strijelci: 0:1 – Jelovčić (1), 0:2 – Bogdanović (5), 1:2 – ag. Laura (12), 1:3 – Laura (15), 1:4 – Suton(23), 1:5 – Jelovčić (26), 1:6 – Bogdanović (32), 1:7 – Jelovčić (33), 1:8 – Subotić (36). Opomenuti igrači Laura(Split).

Našice: Banović, M. Brkić, Pinter, Nekić, Kapraljević, Purgar, Ćosić, H. Galinec, Kubaša, Šulava, Brkanić, Torčić, Mikola,Tomac. Trener Miroslav Mijić.

Split MNK: Burilović, Protega, Subotić, Nikolić, Suton, Laura, Bogdanović, Jelovčić, Tešija. Trener Mato Stanković.

Malonogometna ekipa Našica, koja je osvojila kup regije, u osmini finala Kupa Hrvatske na svom je parketu dočekala MNK Split. Dvorana Kralja Tomislava bila je lijepo popunjena, a prisutni su gledatelji mogli uživati u majstorijama reprezentativaca Protege, Sutona i Jelovčića. Na početku susreta pljeskom su pozdravili hrvatskog izbornika Matu Stankovića dok je našički gradonačelnik Krešimir Žagar predsjedniku splitskog kluba Siniši Brzoviću uručio umjetničku sliku poznatog našičkog slikara Srećka Perkovića.

Prvi pogodak za Splićane postigao je Jelovčić u tridesetpetoj sekundi. U petoj minuti povećao je Bogdanović. Našičani u nekoliko navrata opasno prijete, u dvanaestoj minuti Torčić je šutirao a Laura nespretno pogodio vlastitu mrežu. To uzbuđenje trajalo je kratko, nesretni Laura postiže pogodak ali za svoju ekipu. Ovim je rezultatom završio prvi dio, na odmoru su gledatelji nagrađeni prigodnim poklonima.

U drugom poluvremenu Splićani kreću jače i brže, odlični Suton je, nakon samo dvije minute,  povećao rezultat. Našičani se ni tada nisu predavali, vrlo dobri Burilović je povremeno bio na malim mukama. U jeku tih pokušaja Jelovčić postiže svoj drugi pogodak, isto i Bogdanović šest minuta poslije. Reprezentativac Jelovčić trećim pogotkom potvrđuje kako se radi o odličnom igraču. Četiri minute prije kraja u listu strijelaca upisuje se Subotić.

Usprkos osam primljenih pogodaka Našičani su u nekim dijelovima susreta znali uzvratiti renomiranom suparniku. Trener Miroslav Mijić prigodu za igru dao je svim igračima (osim vrataru Brkaniću), što je u svakom slučaju za pozdraviti.