Gromovi i dalje nezaustavljivi – Novi bodovi u EHF Europskoj ligi!

Gromovi su ostvarili i petu pobjedu u grupnoj fazi EHF Europske lige svladavši sinoć izvrsnu španjolsku momčad Fraikin BM Granollers s 39:36 i zatvorili prvi krug utakmica s maksimalnim učinkom. S 10 bodova NEXE je učvrstio vodeću poziciju u grupi C, a Španjolci su upisali i drugi poraz.

U fantastičnoj atmosferi sportske dvorane OŠ kralja Tomislava “zube je polomio” ugledni klub iz Katalonije, bila je to još jedna sjajna rukometna predstava u kojoj su domaći rukometaši na krilima svojih navijača ostvarili novu veliku europsku pobjedu. Iako nekompletni i s dosta problema, Gromovi su junački izdržali sve nalete hitronogih Španjolaca, koji su fanatično pokušavali dostići prednost, ali uz ogromnu želju i volju te uz iznimno zajedništvo, našički su rukometaši ispisali još jednu prekrasnu stranicu u svojoj povijesti.

Na odmor Gromovi odlaze s tri pogotka viška i s puno optimizma

Utakmicu je RK NEXE dobro otvorio s dva uzastopna pogotka Marka Račića, ali nakon toga uslijedilo je nekoliko nervoznih i pomalo nesigurnih minuta, što su gosti iskoristili za odvajanje na +2 (3:5). Branko Tamše munjevito je reagirao pozvavši već u 6. minuti time out, ne željevši ništa prepustiti slučaju, jer od samog se početka vidjelo koliko su brzi i ubojiti Španjolci iz kontri i polukontri.

Domaćini se uspijevaju vrlo brzo primiriti i s tri pogotka Melića i dva Sršenova zgoditka poravnati rezultat (8:8). U 15. minuti izuzetno raspoloženi Gianfranco Pribetić, koji je sa sedam pogodaka bio najbolji strijelac domaćina, dovodi RK NEXE ponovno u vodstvo (10:9), a samo tri minute kasnije uspijevaju se odvojiti na +3 (12:9). Do kraja prvog dijela Gromovi su uz iznimne napore sačuvali prednost, iako su u 25. minuti dobili dvostruko isključenje (Blažević, Pribetić). Na odmor se odlazi s tri pogotka viška i s puno optimizma.

U nastavku sjajno otvaranje uz dvije obrane Radovanovića, nakon kojih je u samo dvije minute RK NEXE uspjio realizirati napade i povećati prednost na 5 pogodaka razlike (21:16). No gostujuća ekipa nije posustajala, a zahvaljujući i tehničkim greškama Našičana koje su se zaredale, za manje od deset minuta hvataju priključak (26:25). Posljednjih 18 minuta utakmice bila je prava rovovska bitka i nadigravanje, u kojemu su više sigurnosti i pribranosti jučer pokazali Gromovi. Očajnički su gostujući rukometaši pokušavali poravnati rezultat, ali u tome nisu uspjeli. Kao šlag na tortu nakon fantastične obrane u posljednjoj minuti, stavio je Mihailo Radovanović koji je uspio i zabiti na prazan gol i samo potvrditi pobjedu. Poraz je pogotkom u zadnjim sekundama samo ublažio izuzetno opasni Faruk Yusuf, koji je sa sedam pogodaka uz Robleda bio najefikasniji gostujući igrač.

Predivna večer i još jedna velika pobjeda Gromova koji jednostavno ne znaju za poraz. Sjajnu atmosferu dodatno su obogatile mlade plesačice plesnog studija “Shine” koje su nastupile u poluvremenu, a sportsku su dvoranu večeras posjetili i sveti Nikola i Krampus, koji su darivali najmlađe prigodnim poklonima i šibama.

Bravo za Gromove koji će danas malo predahnuti, a nakon toga započeti pripreme za novu utakmicu domaćeg prvenstva. U nedjelju gostuju u Rudama kod Rudara, a u ponedjeljak ekipa kreće put Barcelone na novi ogled s Granollersom u utorak, 13. prosinca.

EHF Europska liga – Grupna faza, 5. kolo

RK NEXE – Fraikin BM Granollers 39:36 (19:16)

ŠSD OŠ kralja Tomislava, Našice

Suci: Ismailj Metalari i Nenad Nikolovski (Makedonija)

Delegat: Arijana Vojić (BiH)

RK NEXE: Kuzmanović (1 obrana), Račić 4, Bakić 2, Mileta, Vejin 1, Sršen 6, Radovanović 1 (11 obrana/1 sedmerac), Jelinić, Manci Mičević, Blažević, Velkavrh, Moslavac 6, Kević 4, Melić 6, Markušić 2, Pribetić 7

Trener: Branko Tamše

Fraikin BM Granollers: Guardia Tomas (3 obrane), Yusuf 7, Gurri Aregay 1, Romero Holguin, Valera Rovira 4, Rey Morales 3, Salinas Munoz 3, Luan de Rosa (5 obrana), Martinez Bages 4, Domingo Calzada, Amigo Boada 1, Castillo Oliveras, Franco i Miro 5, Roca Rodriguez 1, Garcia Robledo 7

Trener: Antonio Jesus Rama Garcia

Sedmerci: NEXE: 6/7; Fraikin BM Granollers: 3:4

Isključenja: NEXE: 6 minuta (Blažević 2′, Markušić 2′, Pribetić 2′); Fraikin BM Granollers: 6 minuta (Yusuf 2′, Romero 2′, Rey 2′)

Izvor: RK NEXE