Edukacija o prevenciji vršnjačkog nasilja za sudionike iz Našica,Splita i Kutine

Edukacija o prevenciji vršnjačkog nasilja za sudionike iz Našica,Splita i Kutine

Edukacija o prevenciji vršnjačkog nasilja za sudionike iz Našica,Splita i Kutine

Projekt “100 ljudi, 100 ćudi” Savez društava “Naša djeca” Hrvatske kojim se treću godinu prevenira nasilje među vršnjacima provodi se i ove godine u partnerstvu s osnovnim školama: OŠ Mate Lovraka iz Kutine, OŠ kralja Tomislava iz Našica, OŠ Visoko iz Splita, te u suradnji s DND Kutina, DND Našice i Gradom Splitom. Projekt je odobren od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

Projekt započinje edukacijom „100 ljudi, 100 ćudi“ za voditelje/mentore iz osnovnih škola i Društava Naša djeca koja će se održati 02. i 03. ožujka (petak i subota) 2018. u Zagrebu u dvorani Chilloutka sa ciljem osposobljavanje polaznika za provedbu radionica „100 ljudi, 100 ćudi“ među učenicima 3. i 4. razreda te 7. i 8.-ih razreda osnovnih škola te djece uključene u aktivnosti Društva Naša djeca.

Edukaciji će prisustvovati iz OŠ kralja Tomislava Našice: Iva Ramljak- defektolog, Ivana Šteković- pedagog i učiteljica Jasmina Vidaković. Ispred DND-a Našice edukaciji će prisustvovati : Darija Vlajnić- predsjednica DND-a,Tanja Kozina i Nikolina Jakovljević-članice/volonterke DND-a Našice.

U okviru projekta provest će se edukacija voditelja/mentora za radionice za djecu i mlade, te niz radionica za djecu i mlade na temu antidiskriminacije, stereotipa, predrasuda i uvažavanja različitosti i nenasilnog rješavanja sukoba kako bi se djecu osnažilo o važnosti prevencije nasilja.  Odgojem za mir i toleranciju izravno se radi na prevenciji nasilnog ponašanja među djecom i vršnjacima, posebice u školskom okružju. Osim radionica za djecu, u školama koje sudjeluju u projektu, postavljat će se „sandučići“ u koje će djeca, izložena nasilju  od strane svojih vršnjaka, moći ostavljati anonimne poruke za odrasle koji im mogu pomoći u rješavanju tog problema.

Tijekom projekta, koji će trajati dvije godine, provodit će se razne komunikacijske vježbe, igre, medijacije, rasprave, parlaonice, plakati i izložbe kako bih se djecu poticalo na odgovornost za  njihove postupke, mir, toleranciju i nenasilje.

Voditeljice edukacije su iskusne predavačice, dopredsjednica Saveza DND Sanja Škorić (DND Opatija) i dramska pedagoginja Zvjezdana Balija (DND Zabok).

Pročitajte još