Završena utrka “Epic Series 4 Islands” – Dobar nastup našičkih biciklista

Završna etapa utrke “Epic Series 4 Islands” odvijala se na otoku Lošinju, iako najkraća izvukla je zadnje atome snage iz svih natjecatelja. Nakon naporna četiri dana plan je bio držati tempo, ali i sačuvati bicikle te trenutnu poziciju u poretku. Kada se 900m visinaca nagura u 40km staze zank je da su usponi bili nemilosrdni, nerijetko preko 20% nagiba, a spustevi oštri, kameni i puni dropova na kojima je trebalo puno opreza, uz brze staze i šetnice uz obalu i grad.

76. mjesto za BK Našice u ukupnom poretku

Jučer su Našičani završili etapu za 2h i 25min i tako osvojili 42. mjesto u najjačoj kategoriji, iliti 76. u ukupnom poretku od 203 tima koji su okončali utrku. Kako navode iz BK Našice bila je čast nastupati na ovakvom prestižnom natjecanju, među malobrojnim hrvatskim timovima (11 ekipa, 4 u elite kategoriji). Zahvaljuju se svima koji su prepoznali njihov rad i trud, prvenstveno Gradu Našicama i Športskoj zajednici Grada Našica te sponzorima i medijima bez kojih bi sve ovo bilo puno teže. Također se zahvaljuju svom najvjernijem navijaču Vedranu Rožiću (BK Maraton Team Donji Miholjac), ekipama Antonio Vidović team, Megatrend Mtb team, te klupskom kolegi Mariu Šubru od kojeg su primali korisne savjete, a koji je završio na drugom mjestu u kategoriji Master