Uspješan nastup ŠK „Radnik” Velimirovac u Babinoj Gredi

U Babinoj Gredi je 5. i 6. ožujka 2022. godine odigran 3. Međunarodni šahovski festival mladih na kojem je sudjelovalo 10 mladih šahista, članova ŠK “Radnik” Velimirovac.

Nastupilo je ukupno 150 igrača na tri turnira po uzrastima do 12, 16 i 20 godina. Na turniru igrača do 16 godina nastupilo je 58 igrača i među njima 4 igrača ŠK „Radnik” iz Velimirovca koji su osvojili sljedeća mjesta:

17. mjesto Mia Dundović

19. mjesto Nikola Tomaić

23. mjesto Elizabeta Bernat

54. mjesto Roko Laslavić

Na turniru kadeta do 12 godina nastupila su 74 igrača među kojima i 6 igrača ŠK „Radnik”, a osvojili su sljedeća mjesta:

04. mjesto Matej Tomac

11. mjesto Samuel Vrekalović

13. mjesto Jakov Bernat

27. mjesto Paula Jurić

45. mjesto Ema Tomaić

57. mjesto Franka Tomaić

U uzrastu do 10 godina Matej Tomac osvojio je 2. mjesto i srebrnu medalju, a Samuel Vrekalović 3. mjesto i brončanu medalju. Na Festivalu je sudjelovalo 20 šahovskih klubova iz cijele Hrvatske i BiH. Raspisom su predviđene tri sportske nagrade za tri najbolje plasirana kluba prema ostvarenim rezultatima igrača pojedinog kluba. Zbrajajući rezultate i plasman igrača,ŠK “Radnik” Velimirovac osvojio je 3. nagradu.