RK NEXE nije se uspio plasirati u finale 11. sezone SEHA – Gazprom lige

Gromovi poraženi od PPD Zagreba u prvoj polufinalnoj utakmici SEHA Final4 – u prvom polufinalnom susretu SEHA Final4 turnira slavila je ekipa PPD Zagreb s 32:26. Nakon spektakularnog uvodnog zabavno glazbenog dijela i vrlo atraktivnog predstavljanje obje momčadi, započeo je još jedan veliki derbi dva hrvatska predstavnika završnog turnira.

Iako je ekipa PPD-a Zagreb već u 3. minuti utakmice imala prednost od dva pogotka (0:2), prvih desetak minuta proteklo je u vrlo izjednačenom ritmu. Uz nekoliko poravnanja i obostranog vodstva, Zagrebaši su prvu osjetniju prednost ostvarili u 18. minuti kada su se odvojili na +4 (6:10).

Trener Branko Tamše bio je primoran pozvati time out, te pokušao razbiti dobar ritam Zagrebaša promjenom obrane, ali i promjenom vratara. Umjesto Morena Cara koji je započeo utakmicu i uspio upisati jednu obranu, na vrata je stao Dominik Kuzmanović i vrlo brzo je Kuzma uspio zaustaviti udarac do tada nepogrešivog Ćupića, ali to nisu uspjeli kapitalizirati Našičani u fazi napada. Zagrebačka je momčad imala i vodstvo od šest pogodaka (7:13), a do kraja prvog dijela Gromovi su uspjeli smanjiti na -5. Čak devet minuta bili smo bez pogotka, što su igrači Zagreba uspjeli iskoristiti i odvojiti se na ozbiljnu prednost.

U nastavku RK NEXE uspijeva u dva navrata malo uhvatiti konce i smanjiti prednost na 4 pogotka, ali previše tehničkih grešaka i vrlo loše realizacije u napadu omogućuje protivničkim igračima da se odvoje na +8 (15:23). Nakon dvije odlične reakcije našičke obrane, s dva laka pogotka iz kontri i dobrom akcijom u napadu, RK NEXE smanjuje na 18:23 nakon čega trener PPD-a Zagreb Ivica Obrvan zove time out. U 45. minuti poznati sudački dvojac Jurinović/Mrvica dosuđuje Gromovima prvi sedmerac kojega Melić pretvara u pogodak i još jednom daje malo vjetra u leđa – smanjuju na 19:23, ali Zagrebaši rade još jednu mini seriju 7:3 i ponovno se odvajaju na +8 (22:30). Pokušao je trener Tamše prodrmati svoje igrače još jednim time outom u 50. minuti, ali do kraja susreta RK NEXE je uspio tek ublažiti poraz (26:32).

Na žalost, Našičani su ostali bez finala i preostaje im se što prije resetirati i u nedjelju pokušati uzeti broncu u susretu za treće mjesto. Iskrene čestitke navijačima Gromova koji su organizirano autobusom jučer ujutro krenuli put Zadra i sinoć bili uvjerljivo dominantni na tribinama – navijali su i pjevali od prve do zadnje minute, što su u nekoliko navrata toplo pozdravili i popularni televizijski voditelji Frano Ridjan i Zlata Muck Sušec koji su komentirali utakmicu.

Utakmica za treće mjesto igra se u nedjelju u 16,30 sati.

SEHA – Gazprom Legue

Final4, polufinale

RK NEXE – RK PPD Zagreb 26:32 (11:16)

SD “Krešimir Ćosić”, Zadar

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar), Marko Mrvica (Biograd na Moru)

Delegati: Siniša Rudić i Jan Rudinsky

NEXE: Kuzmanović 2 obrane, Račić 1, Bakić 4, Mileta 1, Car 5 obrana/1 sedmerac, Sršen 3, Jelinić 4, Manci Mičević, Velkavrh 2, Severec 4, Moslavac 4, Kević, Tomić 1, Melić 2, Markušić, Pribetić

Trener: Branko Tamše

PPD Zagreb: Čavar 1, Faljić, Klarica 4, Gojun, Srna 2, Slavić 7 obrana, Klis 5, Panjtar 1 obrana, Musa 2, Sirotić 1, Matanović, Ćupić 7, Dibirov 6, Dodić, Leimeter 1, Grahovac 3

Trener: Ivica Obrvan

Sedmerci: NEXE 2/2; PPD Zagreb: 5/6

Isključenja: NEXE: 12 minuta (Račić 2′, Sršen 2′, Jelinić 2′, Severec 2′, Moslavac 2′, Kević 2′); PPD Zagreb: 6 minuta (Čavar 2′, Gojun 2′, Klis 2′)

Izvor: RK NEXE