RK NEXE nastavlja pobjednički niz u domaćoj ligi – RK Ribola Kaštela – RK NEXE 25:34 (13:18)

Rutinski i ponovno uvjerljivo su Gromovi odradili prvenstvenu utakmicu pretposljednjeg 13. kola Premijerke na gostovanju u Kaštelima pobijedivši domaću Ribola Kaštelu s 35:24. Već od prvog sučevog zvižduka Gromovi su krenuli odlučno i za samo dvije i pol minute imali vodstvo 3:0. Iako su domaći rukometaši u 7. minuti uhvatili priključak i uspjeli smanjiti zaostatak na samo jedan pogodak, vrlo brzo slijedi mini serija Našičana 5:1 i odvajanje na ugodnih 5 pogodaka razlike. Tu su prednost gostujući rukometaši bez većih problema održavali do kraja prvog dijela. Uspjeli su se Kaštelani još jednom približiti na minimalan zaostatak (12:13), no na odmor se odlazi s prednošću od pet golova.

U nastavku su Gromovi rutinski dozirali tempo i održavali prednost sve do 44. minute kada je krenula nova mini serija i odvajanje na dvoznamenkastu prednost (20:30) čime je pitanje pobjednika bilo praktički riješeno desetak minuta prije kraja utakmice. Gromovi su na kraju slavili s devet pogodaka prednosti upisavši nova dva boda. Prigodu su jučer ponovno dobili mladi igrači Matko Moslavac i Stjepan Javorček, no na žalost nisu se uspjeli upisati u listu strijelaca. Štefov je udarac zaustavila stativa, a pokušaj Matka obranio je večeras izuzetno raspoloženi domaći vratar Vladimir Božić, koji je do kraja utakmice nanizao 14 obrana. Jednu obranu manje upisao je vratar RK NEXE-a Mihailo Radovanović uz jedan obranjen sedmerac.

Ekipa je odmah po završetku utakmice krenula na put za Našice, dečkima slijedi nekoliko dana odmora, a za vikend posljednja utakmica prvog dijela sezone. U subotu u Našice stiže Bjelin Spačva.

Paket24 Premijer liga – Liga B, 13. kolo

RK Ribola Kaštela – RK NEXE 25:34 (13:18)

SD Sokolana, Kaštel Sućurac

Suci: Dražen Anušić (Klis), Dubravko Vukovac (Solin)

Delegat: Vojo Musulin (Kaštel Gomilica)

RK Ribola Kaštela: Čavka (1 obrana), Filipović, Josipović, Petrović 1, Čorić 1, Milković 2, Vukman 4, Vujičević 4, Galić, Baričević, Božić (14 obrana), Kozina 3, Grigić. Čajić 3, Bešker 6, Vukman 1

Trener: Davor Bujas

RK NEXE: Kuzmanović, Račić 3, Bakić 5, Vejin, Marguč 3, Sršen 3, Radovanović (13 obrana/1 sedmerac), M. Moslavac, Manci Mičević 1, Velkavrh 5, Bezjak, Štrlek 5, L. Moslavac 2, Javorček, Melić 3, Pribetić 4

Trener: Branko Tamše

Sedmerci: Ribola Kaštela: 2/3, NEXE: 0/0

Isključenja: Ribola Kaštela: 12 minuta (Filipović 2′, Kozina 2′, Bešker 2′,2′,2′, Vukman 2′); NEXE: 6 minuta (Manci Mičević 2′, Velkavrh 2′, Štrlek 2′)

Crveni kartoni: Bruno Bešker (tri isključenja)

Izvor: RK NEXE; Foto: Ribola Kaštela