Gromovi osvojili međunarodni rukometni turnir u Sarajevu

Finalnom utakmicom međunarodnog turnira “Visit Sarajevo Cup 2022” za igrače NEXE-a završio je mini ciklus priprema, a prva službena utakmica na rasporedu je već sutra u Skopju, četvrfinale SEHA – Gazprom lige protiv domaćeg Vardara.

Nakon dvije uvodne utakmice odigrane u subotu (NEXE – Gračanica 32:21, NEXE – Izviđač 27:31), Gromovi su jučer u finalu odmjerili snage s ekipom Gorenja i zasluženo pobijedili i osvojili turnir. Pobjednički pehar podigao je kapetan momčadi Janko Kević, a pehar za najboljeg igrača turnira primio je Luka Moslavac!

Na odmor se odlazi s dva gola prednosti za RK NEXE

Našičani su dobro otvorili utakmicu, u 6. minuti poveli su s dva pogotka prednosti i tu razliku održavali sve do 13. minute kada su Slovenci prvi puta uspjeli poravnati (6:6). Gromovi vrlo brzo vraćaju stečenu prednost, ali uz dosta nervoze u napadu i nekoliko izgubljenih lopti pružaju priliku ekipi Gorenja da prvi puta povede (8:7). Samo dvije minute trajala je prednost slovenske ekipe, jer se RK NEXE dosta brzo uspio resetirati i vratiti prednost od dva pogotka. Nakon što je vratar Kuzmanović obranio sedmerac Kenanu Pajtu, dvije minute kasnije još jednom je sjajno reagirao i obranio čisti zicer kružnom napadaču Gorenja. Do kraja prvog dijela u dva su navrata Našičani i povećali prednost na tri pogotka, no na odmor odlaze s +2.

U nastavku ponovno dosta nervoze u napadu, nakon prekršaja na Tomiću i naguravanja Kevića i Sokoliča, suci su obojici dosudili po dvije minute kazne. Slovenska ekipa bolje otvara nastavak susreta i vrlo brzo uspijevaju anulirati prednost Gromova, a u 35. minuti i ponovno povesti s 19:18. I ovoga puta vodstvo Gorenja pokazalo se kao svojevrsna šok terapija za našičku momčad – nakon dvije vezane obrane Radovanovića, ponovno preuzimaju vodstvo koje nisu ispuštali do kraja susreta. Iako su igrači Gorenja koristili svaku grešku protivnika i silno se trudili dostići rezultat, uspjeli su iskontrolirati vrlo uzbudljivu i nadasve atraktivnu utakmicu do kraja.

Brojna publika mogla je istinski uživati u nekoliko sjajnih akcija u samoj završnici utakmice, u kojoj su zasluženo slavili igrači iz Našica. Trener Branko Tamše ponovno je podijelio minutažu svim igračima koji su bili u sastavu kako bi maksimalno sačuvao prijeko potrebnu energiju za utakmicu koja im slijedi sutra u Skopju. Dečki su odmah po završetku utakmice sjeli u autobus i krenuli na dug put prema Makedoniji gdje ih u utorak u 20,15 sati očekuje četvrfinalni susret SEHA – Gazprom lige protiv Vardara. Bravo za sve igrače i stručni stožer na odlično odrađenom poslu, ali i sve pohvale organizatoru na odličnom turniru. Veliki pehar koji će krasiti vitrine RK NEXE-a podsjećat će na tri lijepa dana koje su proveli u Sarajevu i Vogošći. Hvala domaćinima na iznimnoj srdačnosti i gostoljubivosti!

“Visit Sarajevo Cup 2022”, finalna utakmica

RK NEXE – RK Gorenje Velenje 33:35 (15:17)

KSC Amel Bečković, Sarajevo

Suci:Dino Đerzić i Džemal Čedić (Sarajevo)

Delegat: Elvir Korjenić (Sarajevo)

Sedmerci: Gorenje 1/2; NEXE: 4/4

Isključenja: Gorenje 8 minuta (Drobež 2′, Kovačič 2′, 2′, Sokolič 2′); NEXE 14 minuta (Račić 2′, Sršen 2′, 2′, Blažević 2′, Kević 2′, 2′, Pribetić 2′)

RK NEXE: Kuzmanović 8 obrana/1 sedemerac, Račić 1, Bakić 4, Mileta, Sršen 6, Radovanović 6 obrana, Manci Mičević, Blažević, Velkavrh, Severec 4, Godec, Moslavac 2, Kević 3, Tomić 1, Melić 5, Pribetić 4, Jelinić 5

Trener: Branko Tamše

RK Gorenje Velenje: Haseljić 2, Tajnik 5, Pajt 3, Verboten, Hebar 3, Drobež 1, Kovačič 1, Sokolić 4, Verdinek 6, Šiško 3, Grmšek 3, Taletović, Mlivić, Predović 2, Hriberšek

Trener: Zoran Jovičić

Izvor: RK NEXE