Gromovi nastavljaju pobjednički niz u EHF Europskoj ligi – RK NEXE – Sporting CP 32:31 (22:16)

RK NEXE je još jednom pokazao da je majstor triler završnica, a sinoćnji junak bio je Ivan Sršen koji je pogotkom u zadnjim sekundama utakmice potopio i zadnju nadu Portugalaca za novo veliko slavlje u Našicama!! Fantastičan pobjednički niz je nastavljen i to kakvom predstavom, protiv super moćne ekipe Sportinga. Još je jedan europski velikan morao položiti oružje u sportskoj dvorani OŠ kralja Tomislava, u neosvojivoj maloj tvrđavi RK NEXE-a, koja je i jučer bila ispunjena gotovo do posljednjeg mjesta, a publika je još jednom dokazala kako se navija za svoj klub.

Braća Costa su ukupno postigla 21 pogodak

Nervozan i pomalo nesiguran ulazak u utakmicu iskoristili su Portugalci za brzo početno vodstvo (0:2, 1:3), no nije dugo trebalo Gromovima da se resetiraju i potpuno okrenu rezultat u svoju korist. U petnaestoj minuti utakmice NEXE je imao prednost od pet pogodaka (10:5), a do kraja prvog dijela prednost se u jednom trenutku popela i na sedam razlike, a na odmor se otišlo s jednim pogotkom manje (22:16).

Na samom početku drugog dijela jučer najefikasniji Grom Fahrudin Melić s ukupno 11 pogodaka, zabija iz sedmerca i vraća prednost na više nego priželjkivanih +7 (23:16). Više nego dobra situacija koju se trebali puno bolje iskoristiti, no stvari su na žalost krenule u posve drugom smjeru. Domaćini su počeli prebrzo završavati napade, pri čemu su razbranili gostujućeg vratara i omogućili ekipi Sportinga da se potpuno vrati u igru. Portugalci rade seriju 6:1 i dolaze na samo dva pogotka zaostatka (24:22). RK NEXE je upao u crnu rupu i svaki je pogodak bio iznimno važan za održavanje prednosti, ali na svaki pogodak Gromova Portugalci su odgovarali svojim pogocima.

Braća Francisko i Martim Costa pokazali su koliko su talentirani i kvalitetni igrači, posebice u igri jedan na jedan i dva na dva – braća su ukupno postigla 21 pogodak. Pet i pol minuta prije kraja susreta Salvador iz sretnog odbijanca zabija za minimalni zaostatak 29:28, a završnica utakmice prerasla je u novi triler. S dva vezana pogotka Predrag Vejin vraća prednost od dva pogotka, no braća Costa i Mocquais uspijevaju utakmicu vratiti na „tvorničke postavke“. Na semaforu je u 59. minuti i 48. sekundi rezultat bio poravnat 31:31, a trener Branko Tamše munjevito poziva timeo-out i slijedi dogovor za posljednju akciju. Tri sekunde prije kraja lopta je došla do Ivana Sršena koji je potegnuo ljevicom i niskim udarcem zabio za novu veliku pobjedu. Bravo Srki, bravo Gromovi, bravo publika!

Fantastična utakmica i veličanstvena pobjeda koja pruža Našičanima izvrsnu poziciju u nastavku grupne faze. I sjajna uvertira za današnju prvu utakmicu hrvatske nogometne reprezentacije na Svjetskom prvenstvu u Kataru, koju će Gromovi moći sa zadovoljstvom pogledati, nakon sjajno odrađenog posla, za koji je zaslužna cijela ekipa koja je sinoć disala kao jedan.

EHF Europska liga – grupna faza, 3. kolo

RK NEXE – Sporting CP 32:31 (22:16)

ŠSD OŠ kralja Tomislava, Našice  gledatelja: 2000

Suci: Boris Mandak i Mario Rudinsky (Slovačka)

Delegat: Jovan Popadić (Srbija)

RK NEXE: Kuzmanović (7 obrana), Račić, Bakić 2, Mileta, Vejin 3, Sršen 2, Radovanović (1 obrana), Jelinić 2, Blažević, Velkavrh, Severec 6, Moslavac 2, Kević 2, Melić 11, Markušić 2, Pribetić

Trener: Branko Tamše

Sporting CP: Silva Oliveira 2, Araujo, F. Costa 9, Suárez Diaz 1, José, Walczak, Ruesga, Pasarin, Salvador 5, Våg, Gassama Cissokho, Tavares, Gaspar (2 obrane), Mocquais 2, Maciel (7 obrana), Folques, M. Costa 12

Trener: Ricardo Costa

Sedmerci: NEXE: 7/8; Sporting CP 2/2

Isključenja: NEXE: 10 minuta (Sršen 1, Jelinić 2′,2′, Blažević 2′, Moslavac 2′); Sporting CP: Silva Oliveira 2′, Walczak 2′, 2′, Mocquais 2′, klupa 2′)

Izvor: RK NEXE