GRK Varaždin 1930 – RK NEXE 27:28 – Pobjeda u posljednjim trenucima!

Obranom u posljednjim trenucima utakmice vratar RK NEXE-a Mihailo Radovanović zustavio je udarac mladog Varaždinca Jurice Vidačeka za poravnanje rezultata i spasio drugi bod koji su Gromovi teškom mukom jučer osvojili na gostovanju u Varaždinu. Pobjeda je na koncu izborena, no teže nego li je itko mislio. Malo je nedostajalo da nekadašnji Gromovi Turković i Malner osvoje prvi bod s ekipom koja je u regularnom dijelu prvenstva osvojila prvo mjesto i plasirala se u Ligu za prvaka.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON REKLAME

Početak utakmice donio je dosta nervoze u redovima Našičana, promašivali su čiste situacije u napadu što su strpljivi mladi Varaždinci iskoristili i u 11. minuti imali prednost od četiri pogotka (7:3). Na krilima Janka Kevića i Marina Jelinića koji su sinoć bili najefikasniji igrači RK NEXE-a te Tomislava Severca i vratara Morena Cara, do pred kraj prvog dijela gosti uspijevaju dostići prednost, no u posljednjoj minuti prvog poluvremena domaćini zabijaju za minimalno vodstvo (14:13) s kojim se i otišlo na odmor.

Nastavak je donio nešto agresivniju igru u obrani koja je rezultirala kontrama i lakim pogocima, tako da su nakon dva poravnanja tek u 36. minuti Gromovi prvi put imali vodstvo (16:17). Činilo se da je RK NEXE konačno uhvatio ritam, u 42. minuti imaju prednost od tri pogotka (18:21) i sve je ukazivalo da je utakmica prelomljena i da napokon kreće u željenom smjeru. Na žalost, to se nije dogodilo jer nešto se pitalo i mlade domaće rukometaše, koji su ponovno uspjeli doći do poravnanja (22:22) tako da je trener Branko Tamše u 46. minuti bio primoran pozvati minutu odmora kako bi primirio svoje igrače za neizvjesnu završnicu.

I uspio je u tome, Gromovi opet vode s dva pogotka, ali Varaždinci nisu popuštali. Pogodak je postigao i Mihailo Radovanović nakon sjajne obrane uputivši loptu iz svog šesterca na nebranjena suparnička vrata. Na gostujućoj klupi erupcija oduševljenja, trenutak koji će sigurno dati još malo podstreka Gromovima da mirno privedu utakmicu kraju i vrate se doma sa željena dva boda. U nastavku zabijaju Markušić i Mileta i tri minute prije kraja RK NEXE ima tri gola razlike. Varaždinci zabijaju za smanjenje rezultata (26:28), a Tamše zove novi time-out. Gromovi kreću u napad minutu i deset sekundi prije kraja utakmice, izvana pokušava Halil Jaganjac no njegov je udarac završio u bloku i domaći rukometaši vuku novi napad. S lijevog krila ušao je Bruno Mlakar i u skoku nagazio na nogu Frana Mileta, suci sviraju sedmerac i isključenje za Miletu.

Na pomolu još jedna triler završnica, jer Matej Taći sedmerac pretvara u pogodak i smanjuje na 27:28. Gromovi imaju napad za pobjedu, ali Halil, koji je odradio lavovski dio posla u obrani, jučer nije bio šuterski raspoložen. Vratar Črnila brani njegov udarac i nudi svojim suigračima prigodu za poravnanje. Prvi pokušaj Dabrova zaustavlja obrana Gromova prekršajem tako da je Vidaček morao hitro uputiti udarac. Radovanović fantastično brani i gasi svaku nadu Varaždincima da dođu do prvog boda u Ligi za prvaka. Nije bilo nimalo jednostavno, ali definitivino Našičani nisu bili pravi sinoć. Treba dobro analizirati jučerašnju tekmu i okrenuti se novoj utakmici, točnije najvećem hrvatskom rukometnom derbiju. U subotu u Našice stiže PPD Zagreb – ne brinite, Gromovi će biti na visini zadatka!!

Izvor: rknexe.hr