Prvi poraz Gromova u EHF Europskoj ligi

RK Nexe doživio je prvi poraz u grupnoj fazi EHF Europske lige na gostovanju u Sloveniji. U utakmici 3. kola Grupe C domaća ekipa Gorenja zasluženo je upisala prve bodove, a trener Branko Tamše u svom je Velenju, u Rdečoj dvorani, morao pružiti ruku i čestitati svom kolegi Zoranu Jovičiću.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON REKLAME

Iako su domaćini u najavi ove utakmice isticali kako je NEXE izraziti favorit i objektivno kvalitetnija momčad, na terenu se to na žalost nije pokazalo. Našičani nisu imali svoj dan i kako je izjavio Tamše na presici nakon tekme, jučer u Velenju Gromovi nisu bili raspoloženi u napada i bili su premekani u obrani.

Domaća ekipa uz podršku svojih navijača euforično je pojačavala ritam kako u obrani tako i u napadu

Utakmica je u prvih dvadesetak minuta bila neizvjesna, domaćin se u nekoliko navrata odvojio na dva pogotka razlike, ali Gromovi su vrlo brzo uspijevali anulirati tu prednost i poravnati rezultat, unatoč brojnim tehničkim i zapravo neuobičajenim pogreškama u napadu. Sasvim dovoljno za hitronoge Slovence, koji su svaki poklon gostiju kažnjavali kontrama i polukontrama i do odmora se uspjeli odmaknuti na osjetnih pet golova prednosti.

U nastavku RK NEXE vrlo brzo lovi priključak s dva uzastopna pogotka (19:16), ali to je bila i najmanja razlika do koje su se uspjeli približiti. Domaća ekipa uz podršku svojih navijača euforično je pojačavala ritam u obrani i u napadu i 8 minuta prije kraja dolaze do visokih 8 pogodaka prednosti. Iako se dalo naslutiti da će Našičani doživjeti poraz, Gromovi su se uspjeli malo resetirati i do posljednje minute prepoloviti prednost Gorenja (32:28). Na žalost, uz puno peha za goste, Slovencima je bilo dovoljno nešto manje od pola minute da zabiju još dva pogotka i ostvare prvu i veliku pobjedu.

Iz svakog poraza treba izvući nešto dobro, pa će sigurno i ova utakmica poslužiti za analizu i popravak igre u svim segmentima. Prva prigoda za bolji umjetnički dojam bit će već u subotu u Našicama kada u goste Gromovima stiže ekipa Sesveta u nastavku Premijerke. U utorak, 23. studenog u Našicama u 4. kolu EHF Europske lige gostuje španjolska LogroňLa Rioja, a prigodu za uzvrat protiv Gorenja Gromovi će imati tjedan dana kasnije (30.11.) kada u Našice stiže slovenski prvak.

3. kolo EHF Europske liga – grupa C

RK Gorenje – RK NEXE 34:28 (19:14)

Rdeča dvorana, Velenje, gledatelja 532

Suci: Said Bounouara i Khalid Sami (FRA)

Delegat: Arijana Vojić (BiH)

RK Gorenje Velenje: Haseljić 4, Tajnik 5, Pajt 3 , Velić, Panjtar (16 obrana), Starc, Miklavčič, Drobež 1, Sokolič 4, Verdinek 2, Grmšek 6, Taletovič, Slatinek 3, Mlivić, Predović 5, Kavčič 1

Trener: Zoran Jovičić

RK NEXE: Kuzmanović (8 obrana – 1 sedmerac), Barišić Jaman, Vejin 3, Car (4 obrane), Jelinić 3, Vida , Blažević, Velkavrh 3, Severec 1, Moslavac 1, Tomić 6, Melić 5, Jaganjac 5, Kavčič, Markušić, Pribetić 1

Trener: Branko Tamše

Sedmerci: Gorenje 2/3 ; NEXE 4/7

Isključenja: Gorenje: 8 minuta (Pajt 2′, Drobež 2′,2′, Predović 2′); NEXE 4 minute (Jelinić 2′, Kavčič 2′)

Izvor: RK NEXE