Pravna osoba iz Osijeka je između 23. i 27. travnja dogovorila kupnju osobnog automobila s nepoznatom pravnom osobom iz inozemstva te joj uplatila 31.800 eura. Nakon što je novac uplaćen nepoznata osoba do danas nije isporučila automobil niti je novac vratila. Policija traga za nepoznatim počiniteljem.
Iz kuće ukrao zlatninu
Nepoznati počinitelj je između 17. i 18. lipnja iz kuće u Osijeku ukrao zlatninu čime je 51-godišnjem vlasniku pričinio materijalnu štetu od oko 10.000 eura. Policija traga za nepoznatim počiniteljem.
Zaštitite se:
- Noću zaključavajte ulazna vrata zgrade, stana ili kuće i kad ste unutra. Sjetite se zatvoriti prozore ili balkonska vrata.
- Pazite što objavljujete na društvenim mrežama.
- Neposredno uz kuću ne ostavljajte predmete koji omogućavaju lakše penjanje (ljestve ili sanduci).
- Na ulazna vrata postavite sigurnosne lančiće, širokokutnu špijunku i interfonski uređaj.
- Lako dostupne podrumske i garažne prozore osigurajte roletama s postavljenim posebnim osiguračima ili željeznim rešetkama. Upamtite: ni najbolje brave nisu učinkovite ako ih ne zaključavamo.
- Ključ stana ne ostavljajte ispod otirača, u posudama za cvijeće ili na drugom lako dostupnom mjestu.
- Nagomilana pošta u sandučiću i stalno spuštene roletne upozorit će zlonamjernika da ste odsutni. Dogovorite s osobom kojoj vjerujete da redovito prazni Vaš poštanski sandučić.
- Adresu na kojoj boravite i broj telefona na koji Vas se može dobiti kada ste na putu ili na dulje vrijeme odsutni te ključ od stana ostavite osobi od povjerenja.
- Zamolite susjede da Vam pripaze na stan ili kuću.
- Vrijedne predmete ne ostavljajte i ne držite ih u neposrednoj blizini prozora i vrata.
- Veće količine novca i dragocjenosti ne držite u posudama na kuhinjskim policama, pod madracem ili među rubljem u garderobnim ormarima. Imajte na umu – provalnicima su ta mjesta dobro poznata.
- Na ulaznim vratima ne ostavljajte obavijest gdje ste i kada se vraćate, ako putujete, ne ostavljajte takvu poruku na telefonskoj sekretarici.
- Kod nenajavljenih posjeta ne otvarajte ulazna vrata dok ne provjerite o kome se radi i što želi. Pokušajte provjeriti i saznati što hoće.
- Ako se osobe predstavljaju kao zaposlenici „HEP-a, Vodovoda, Pošte“ ili pak dimnjačari i druge službene osobe, neka predoče odgovarajuću iskaznicu.
- Neznanci koji obilaze zgrade i kuće mogu biti provalnici koji provjeravaju u kojim stanovima nema stanara, proučavaju dnevni ritam i navike stanara, pa pokušajte zapamtiti njihov izgled i registracijsku oznaku njihova vozila.
Traže se očevici prometne nesreće
Na pješačkom prijelazu Vinkovačke ulice kbr. 68, u Osijeku jučer između 12.30 i 13 sati dogodila se prometna nesreća u kojoj su sudjelovali vozač električnog romobila i pješakinja. U cilju rasvjetljavanja događaja rečene prometne nesreće, pozivaju se svjedoci – očevici iste, da se jave u postaju Prometne policije Osijek ili na broj telefona 031 / 237-112.
Evidentirane dvije prometne nesreće
Na području PU osječko-baranjske jučer je obavljen očevid na dvije prometne nesreće. U jednoj prometnoj nesreći četiri osobe su lakše ozlijeđene, dok je u jednoj prometnoj nesreći nastala materijalna šteta. Prometne nesreće dogodile se na području PPRP Osijek i PP Đakovo.
U prometu zatečena četiri alkoholizirana vozača
Na području Policijske uprave osječko-baranjske tijekom jučerašnjeg dana policijski službenici su evidentirali četiri vozača bicikla koji su sudjelovali u prometu, iako su bili pod utjecajem alkohola.
Rekorder napuhao 1,70 promila alkohola u organizmu
Najveća prisutnost alkohola utvrđena je u 22.25 sati u Belišću, kada je u nadzoru prometa zaustavljen 45-godišnjak koji je upravljao biciklom, a alkotestom mu je utvrđeno da je sudjelovao u prometu s 1,70 promila alkohola u organizmu.
