U sklopu projekta “Energetska obnova i OIE u tvornici cementa NEXE d.d. – EnU-2” za učenike Osnovne škole Dore Pejačević i Srednje škole Isidora Kršnjavoga u Našicama organiziran je informativno – edukativan događaj u tvornici cementa NEXE d.d.

Učenike je ugostio voditelj projekta, Matija Koš, koji je predstavio projekt kroz zanimljivo predavanje i prikaz mjera povećanja učinkovitosti korištenja energije te smanjenja udjela konvencionalnih izvora uvođenjem obnovljivih izvora energije u tvornicu cementa Nexe d.d. Također, za učenike je bio organiziran i obilazak proizvodnog postrojenja i upoznavanje s tvornicom.

Prema riječima voditelja Koša provedbom projekta i njihovih mjera ostvarit će se ušteda u isporuci energije za 1.560.336,24 kWh (64,73%) u odnosu na početno stanje. Provedba mjera korištenja obnovljivih izvora energije rezultirati će povećanom količinom obnovljive energije u bruto konačnoj potrošnji projektne cjeline za 917.130,4 kWh.




