Novi bodovi za Gromove u domaćem prvenstvu – RK NEXE – RK Zamet 36:19 (19:8)

Nova uvjerljiva i očekivana pobjeda Gromova protiv mlade ekipe Zameta koja je u Našice stigla i nekompletna, no razlika u kvaliteti bila je više nego očita. Već u 22. minuti prvog dijela domaći su rukometaši stekli dvoznamenkastu prednost (14:4), pa je bilo vrlo izvjesno da će utakmica završiti visokom pobjedom Gromova, koji su do kraja prvog poluvremena primili samo 8 pogodaka.

Na odmor se otišlo s +11 za NEXE, a prednost je mogla biti i puno veća da nije bilo vrlo dobro raspoloženog vratara Riječana Daria Pešića koji je sinoć nanizao dvanaest obrana, od čega osam u prvom poluvremenu.

Fantastičan učinak imao je i domaći mladi vratar Dominik Kuzmanović koji je u prvih trideset minuta upisao 11 obrana uz dva obranjena sedmerca.

U nastavku utakmice trener Branko Tamše je popriličnu minutažu dodijelio mladim Gromovima Karlu Juriću i Stjepanu Javorčeku koji su sjajno iskoristili dobiveno povjerenje i zajedno postigli 6 pogodaka. Jurić je četiri puta tresao mrežu Riječana, dok je Javorček postigao dva pogotka. Fahrudin Melić i Ivan Sršen jučer nisu ulazili u igru, a sve ostale igrače koji su bili u sastavu, trener je izrotirao kako bi sačuvao svježinu za vrlo bitnu utakmicu EHF Europske lige u utorak.

Fran Mileta odigrao je cijelu utakmicu na desnom krilu i ponovno ostvario fantastičan učinak postigavši 9 pogodaka uz samo jedan promašaj. Aleksandar Bakić zabio je pet pogodaka, a po četiri su puta mrežu tresli Andraž Velkavrh, Luka Moslavac i Karlo Jurić, kojemu su ovo prvi golovi u službenoj utakmici za prvi sastav. U drugom dijelu utakmice na golu je bio Moreno Car, koji je uz dva obranjena sedmerca ukupno upisao 10 obrana i samo potvrdio da su nam vratari u sjajnoj formi.

Rutinski odrađen posao i novi prvenstveni bodovi uz vrlo bitnu spoznaju da se nitko od igrača obje momčadi nije ozlijedio, što je i jednima i drugima bilo vrlo važno. Gromovi se sada mogu na miru posvetiti pripremi za još jedan veliki europski izazov – u utorak u Našice stiže španjolska momčad Fraikin Granollers, što će reći da je pred Našičanima još jedan rukometni spektakl. Osigurajte ulaznice na vrijeme jer interes za ovu utakmicu je već sada ogroman. Vidimo se u dvorani u utorak, u 18,45!

Paket24 Premijer liga -Liga A, 12. kolo

RK NEXE – RK Zamet 36:19 (19:8)

ŠSD OŠ kralja Tomislava

Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (Vrpolje)

Delegat: Damir Sarajlić (Velika Gorica)

RK NEXE:Kuzmanović (11 obrana/2 sedmerca), Račić 1, Bakić 5, Mileta 9, Vejin 1, Car (10 obrana/2 sedmerca), Sršen, Manci Mičević 1, Velkavrh 4, Godec 3, Moslavac 4, Kević 1, Javorček 2, Melić, Pribetić 1, Jurić 4

Trener: Branko Tamše

RK Zamet: Pešić (12 obrana), Islamović 3, Tomović 4, Krstić 3, Živković, Ljevar, Ogurlić 1, Palačković (1 obrana), Kezić 3, Deželjin 2, Rajič 1, Pikec 2, Perkov

Trener: Mateo Hrvatin

Sedmerci: NEXE: 1/1;  Zamet: 3/7

Isključenja: NEXE: 12 minuta (Račić 2′,2′,2′, Moslavac 2′, Javorček 2′, Jurić 2′), Zamet: 6 minuta (Ogurlić 2′, Deželjin 2′, Pikec 2′)

Izvor: RK NEXE