Nova pobjeda Gromova u nastavku domaćeg prvenstva – RK NEXE – HRK Gorica 37:24 (20:11)

Gromovi su jučer još jednom odradili rutinski posao i ostvarili novu uvjerljivu pobjedu protiv ekipe iz Velike Gorice. Nakon početnog vodstva gostiju koje je trajalo četrdesetak sekundi i dosta nervoznog ulaska u utakmicu domaće momčadi, stvari su od pete minute krenule u željenom smjeru. Gromovi su preuzeli vodstvo i iz minute u minutu povećavali prednost koja je do odlaska na odmor narasla na ozbiljnih devet pogodaka.

Dvije i pol minute prije kraja susreta prednost NEXE-a bila je čak 14 pogodaka

Vrlo čvrsto i agresivno igrali su našički rukometaši u obrani od samog početka susreta, nametnuvši vrlo jak ritam, koji mlada momčad Gorice jednostavno nije mogla pratiti. Zabijali su sa svih pozicija, a u dva navrata efikasno je pogađao i domaći specijalist za obranu Alen Blažević na oduševljenje publike.

U nastavku susreta Gromovi nisu popuštali, nastavili su igrati u vrlo jakom ritmu. Visoko vodstvo omogućilo je treneru Branku Tamšeu da izrotira sve igrače i svima pruži podjednaku minutažu. Dvije i pol minute prije kraja susreta prednost NEXE-a bila je čak 14 pogodaka, a prvenstvenu utakmicu drugog kola zaključili su s +13 (37:24). “Premijerku” će RK NEXE na kratko ostaviti sa strane, jer se ekipa okreće pripremama za prve ovosezonske europske utakmice. NEXE2 danas kreće u novu sezonu Prve hrvatske rukometne lige sjever – s početkom u 18 sati u goste dolazi ekipa Siska, pa će to biti još jedna prigoda za sve ljubitelje rukometa da uživaju u nastupu mladih Gromova.

Paket24 Premijer liga – Liga A, 2. kolo

RK NEXE – HRK Gorica 37:24 (20:11)

ŠSD OŠ kralja Tomislava

Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković (Osijek)

Delegat: Anto Josić (Zagreb)

RK NEXE: Kuzmanović 3 obrane/1 sedmerac, Bakić 1, Mileta 1, Sršen 2, Radovanović 5 obrana, Jelinić 4, Manci Mičević 3, Blažević 2, Velkavrh 2, Severec 4, Moslavac 5, Kević 7, Tomić 2, Melić, Markušić 2, Pribetić 2

Trener: Branko Tamše

HRK Gorica: Ceković, Turkalj, Dujić 2, Jurić, Goričanec 2, Šalić, Čakarić 1, Jozepović 4 obrane/1 sedmerac, Sladoljev 2 obrane, Malin 2, Barišić, Svržnjak 5, Tomašić 4, Tomljanović 5, Cikatić 1, Gal 2

Trener: Andrija Nikolić

Sedmerci: NEXE: 3/4; Gorica: 3/4

Isključenja: NEXE: 8 minuta (Bakić 2′, Severec 2′, Tomić 2′, Pribetić 2′); Gorica: 6minuta (Čakarić 2′, Svržnjak 2′, Cikatić 2′)

Izvor: RK NEXE