Nagrađeni najbolji učenici OŠ kralja Tomislava Našice

Kraj školske godine u našičkoj Osnovnoj školi kralja Tomislava tradicionalno se obilježava svečanom akademijom “Ponos škole” u sklopu programa proslave Dana Grada. Nakon dvogodišnje stanke zbog  korona situacije danas su nagrađeni najbolji učenici na školskim, općinskim i županijskim natjecanjima.


Prigodni program započeo je oproštajnim koncertom učenice Nuo Cheng te se nastavio recitatorskim nastupima učenice Marije Bogdanić i Dore Budiša te Ane Tomljanović i Katarine Tonković. RK Nexe ovom je prigodom nagradio najuspješniju sportašicu i sportaša ove našičke osnovne škole. Nagrade djeci kao i najboljim djelatnicima te suradnicima uručila je ravnateljica Vlatka Zahirović koja je posebnu zahvalu uputila i roditeljima učenika.

„Obilježili smo danas Dan škole odnosno svečanu akademiju pod nazivom „Ponos škole”. Ovo je jedan važan događaj u nizu, naših tradicionalnih događanja i prilika da sagledamo što smo radili kroz tekuću godinu. Također, ove godine bili smo iznimno aktivni u odnosu na prošle godine, a koje su obilježene korona krizom i u kojima nismo mogli raditi normalno. Upravo zbog toga tijekom ove godine smo se oslobodili i dosadašnje aktivnosti koje su stagnirale, a sada su doista eksplodirale. Danas je dodijeljeno zaista puno nagrada i priznanja jer brojimo puno uspješnih učenika.

Na ovoj podjeli su samo oni najuspješniji učenici, jer toliko je vrsnih učenika koji su se iznimno trudili i radili kroz godinu da smo morali napraviti određenu selekciju s obzirom da bi nagrade mogli dijelili do dugo u noć. Ovim puta valja istaknuti da sam iznimno ponosna na svoje učenike i učitelje koji zaista vrijedno i puno rade te se trude tijekom cijele godine. Time ova svečana priredba „Ponos škole” prikazuje iznimne uspjehe škole, učenika i mentora te zaista možemo biti ponosni.” – kazala je Vlatka Zahirović te nadodala da je ovo ujedno i Gradu u čast s obzirom da je događaj organiziran u sklopu obilježavanja Dana grada.

 

Sljedeći učenici Osnovne škole kralja Tomislava u Našicama postigli su značajne uspjehe na natjecanjima:

• Prijedlog za državnu razinu na županijskoj smotri Lidrano osvojila je učenica:
• Ana Tomljanović, 4.a s mentoricom Ljiljanom Kubaša
• Uspješno sudjelovanje na županijskoj smotri Lidrano ostvarila je učenica:
◦ Dora Budiša, 3.a s mentoricom Jasminom Vidaković
• Priznanje za uspješno sudjelovanje na državnoj smotri Lidrano dobila je učenica:
• Marija Bogdanić, 5.b s mentoricom Brankom Turza

• 1. mjesta na županijskom natjecanju iz Informatike – Algoritmi – Logo osvojili su učenici:
◦ Johana Perković, 5.a
◦ Dino Kubaša, 5.d
◦ Karlo Hanižjar, 7.a
◦ S mentoricom Marijom Ivanković

• 3. mjesto na županijskom natjecanju iz Infomatike – Algoritmi – Logo osvojili su učenici:
◦ Dora Rigo, 6.a
◦ Marian Kuric, 6.b
◦ S mentoricom Marijom Ivanković

• 2. mjesto na međužupanijskom natjecanju iz Vjeronauka (ekipno) osvojili su učenici:
◦ Dominik Zavada, 5.a
◦ Magdalena Štrk, 5.d
◦ Luka Djedović, 8.b
◦ Iva Hlavati, 8.b
◦ S mentoricom Anitom Zavada

• 9. mjesto na državnom natjecanju iz stolnog tenisa osvojili su učenici:
◦ Roko Mihovilović Baksa, 6.b
◦ David Štrk, 8.c
◦ Tin Mikulučić, 8.d
◦ Roko Potolovec, 8.c
◦ S mentoricom Đurđicom Mašić

• 3. mjesto na županijskom natjecanju u krosu osvojile su učenice:
◦ Gabrijela Nekić, 6.a
◦ Magdalena Štrk, 5.d
◦ Lejla Ćatić, 6.b
◦ Neva Žaček, 5.a
◦ Suri Repka, 5.c
◦ S mentoricom Đurđicom Mašić

• 9. mjesto na državnom natjecanju u rukometu, u kategoriji 7. i 8. razreda, osvojili su učenici:
◦ Ivan Čeme, 7.c
◦ Luka Barači, 7.c
◦ Leo Graovac, 8.d
◦ Gabrijel Dević, 8.a
◦ Antonio Pritišanac, 8.c
◦ Noa Đurinović, 8.a
◦ Ivano Krivošija, 7.a
◦ Filip Topalović, 8.a
◦ Ivano Stojaković, 7.a
◦ Mislav Osječanin, 8.c
◦ Luka Brkić, 8.a
◦ Niko Stošić, 8.a
◦ Petar Barišić, 7.b
◦ Borna Tomljanović, 8.c
◦ Manuel Bereš, 8.b
◦ S mentorom Markom Žigićem

• 2. mjesto na županijskom natjecanju i rukometu, u kategoriji 5. i 6. razreda, osvojili su:
◦ Sven Špac, 5.d
◦ Nikša Dozet, 5.d
◦ Fran Trošelj, 5.d
◦ Tin Malovčak, 6.b
◦ Dominik Zavada, 5.a
◦ Danijel Vulić, 5.a
◦ Petar Liška, 6.b
◦ Adam Ivanušec, 6.d
◦ Ivan Kolarić, 5.b
◦ Nikola Krivošija, 5.b
◦ Vedran Stošić, 6.a
◦ Krešimir Kranic, 5.b
◦ Thomas Orban Sauer, 5.b
◦ S mentorom Markom Žigićem

• Najbolja sportašica za 2021./2022. Gabrijela Nekić, 6.a
• Najbolji sportaš za 2021./2022. Filip Topalović, 8.a

• Na međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar u 10% najboljih plasirali su se:
• Franka Trcović 4.a s mentoricom Ljiljanom Kubaša
• Erin Katarinček 4.b s mentoricom Marinom Bukvić
• Josip Lamot 4.Velimirovac s mentoricom Zrinkom Pinter
• Samuel Vrekalović 4. Velimirovac s mentoricom Zrinkom Pinter
• Marian Kuric 6.b s mentoricom Marijom Ivanković
• Luka Djedović 8.b s mentoricom Marijom Ivanković
• Andrija Žiha 8.a s mentoricom Marijom Ivanković – riješio je 100% te je 1. u državi

• Na međunarodnom natjecanju iz matematike Klokan bez granica u 10% najboljih plasirali su se:
• Petar Formbaher 4.a s mentoricom Ljiljanom Kubaša
• Filip Knežević 3.a s mentoricom Jasminom Vidaković
• Ivan Vučemilović 3.b s mentoricom Majom Simel Bošnjaković
• Petar Švenda 6.a s mentoricom Andreom Čavajda
• Roko Šarlija 2. Velimirovac s mentoricom Jelenom Šimunović Antunović
• Marta Ivanušec 2.b s mentoricom Blaženkom Vrlja
• Johana Perković 5.a s mentoricom Andreom Čavajda
• Luka Djedović 8.b s mentoricom Andreom Čavajda
• Leo Graovac 8.d s mentoricom Martinom Strapač
• Filip Topalović 8.a s mentoricom Martinom Strapač
• 1. mjesto – Jakov Ivanišić 2.a s mentoricom Brankom Lovošević

• Na međunarodnom natjecanju u poznavanju engleskog jezika Hippo Olympiad značajne uspjehe ostvarili su:
• Andrija Katruša, 3.a s mentoricom Anom Katruša
• Johana Perković, 5.a s mentoricom Ksenijom Mamilović
• Ena Bobek, 5.c s mentoricom Monikom Sobodić
• Marian Kuric, 6.b s mentoricom Anom Katruša
• Luka Djedović, 8.b s mentoricom Anom Katruša

• 2. mjesto u mlađoj dobnoj skupini na regionalnom natjecanju Croatian Makers lige osvojili su:
◦ Dorija Žaček, 4.a
◦ Katarina Tonković, 4.a
◦ Ivna Kralik, 3.c
◦ Sebastijan Krajpl, 3.c
◦ Nicole Knežević, 3.c
◦ Gabriel Jantula, 3.c
◦ Stefani Babić, 3.c
◦ Jakov Potolovec, 3.c
◦ Danijel Vulić, 5.a
◦ Dominik Marković, 5.a
◦ Petar Vojtek, 5.a
◦ Ivan Kolarić, 5.b
◦ Iva Zubak, 5.a
◦ Marino Farkaš, 5.a
◦ Mato Jančuljak, 5.a
◦ S mentoricama Matea Bošnjaković i Marija Ivanković

• 5. mjesto u starijoj dobnoj skupini na regionalnom natjecanju Croatian Makers lige osvojili su:
◦ Karlo Hanižjar, 7.a
◦ Darian Krištofik, 7.a
◦ Mia Šutak, 7.a
◦ Dora Rigo, 6.a
◦ Roberta Farkaš, 6.b
◦ S mentoricom Marija Ivanković

• 10. mjesto na državnom natjecanju MAT liga osvojili su:
◦ Luka Djedović, 8.b
◦ Iva Hlavati, 8.a
◦ S mentoricom Andreom Čavajda

• Priznanje za uspješna sudjelovanje na državnom natjecanju MAT liga osvojile su učenice:
◦ Dora Rigo, 6.a
◦ Gabrijela Nekić, 6.a
◦ S mentoricom Andreom Čavajda

• Priznanje za uspješno sudjelovanje na državnom natjecanju ATOM liga osvojili su:
◦ Luka Djedović, 8. b
◦ Filip Topalović, 8. a
◦ Leo Graovac, 8. d
◦ Karlo Malovčak, 8. a
◦ Lara Vojtek, 8. a
◦ Iva Hlavati, 8. b
◦ S mentorima: Danijelom Rončevićem, Natašom Kruljac, Martinom Strapač i Andreom Čavajda

• Na međunarodnom likovno-literarnom natječaju Mudrost osmijeha, a ne podsmijeha nagrađen je rad učenice:
◦ Jane Ibriks, 3.a s mentoricom Jasminom Vidaković

• Na 11. susretu hrvatskog dječjega duhovnoga stvaralaštva „Stjepan Kranjčić”, državnom književno-literarno natječaju, likovni rad koji ulazi u zbornik odabran je rad učenice:
◦ Dore Budiša, 3.a s mentoricom Jasminom Vidaković

• Nagradu za najboljeg tragača na državnom natjecanju Potraga za boljim internetom 2022. dobio je
◦ Filip Knežević, 3.a s mentoricom Jasminom Vidaković

• 1.mjesto na županijskoj razini IZZI kviza (engleski jezik) osvojio je 3.a razred s mentoricom Anom Katruša

• Na državnoj smotri amaterskog plesa i likovnog stvaralaštva Veseli ritam pokreta nagradu za najuspješniji likovni rad osvojila je:
◦ Nika Šimić, 4.b s mentoricom Marinom Bukvić

• 2. mjesto na natječaju za najbolje literarne radove Đakovački vezovi 2022. s temom „Igračke moje bake“:
◦ Zara Rinčić, 4.b s mentoricom Marinom Bukvić

• 1. mjesto na Međunarodnom literarnom natjecanju na slovačkom jeziku „Božićna priča i pjesma“ osvojio je:
◦ Luka Djedović, 8.b s mentoricom Ana Marošević

• 2. mjesto na Međunarodnom natječaju u slovačkom jeziku „Slovenčina-sviatky v roku“ osvojila je:
◦ Elina Dukmenić, 4.b s mentoricom Ana Marošević

• 5. mjesto na Međunarodnom natječaju u slovačkom jeziku „Kalendar s pričama“ osvojio je:
◦ Borna Rogač, 4.c s mentoricom Ana Marošević

• Priznanje za uspješno sudjelovanje na Međunarodnoj smotri u čitanju priča “Priče iz svijeta“ dobili su:
◦ Leon Dragić, 3.c
◦ Borna Rogač, 4.c
◦ Petra Kniha, 4.b
◦ Elina Dukmenić, 4.b
◦ S mentoricom Anom Marošević

• Priznanje za uspješno sudjelovanje na Međunarodnoj smotri „Europski dan jezika“ u likovno – kreativnom izričaju dobili su:
◦ Marta Komjetan, 4. PŠ Markovac Našički
◦ Luka Grahovac, 4. PŠ Markovac Našički
◦ Sebastian Buha, 4. PŠ Markovac Našički
◦ Marian Kuric, 6.b
◦ Karlo Nemet, 6.a
◦ Roko Mihovilović Baksa, 6.b
◦ Jan Hvizdak, 6.b
◦ S mentoricom Ana Marošević

• Priznanje za uspješno sudjelovanje i nagradu na međunarodnoj Smotri priča i pjesama na slovačkom jeziku „Adventni Kalendar Zvončić“ osvojili su:
◦ Krešimir Kranic, 5.b
◦ Thomas Orban Sauer, 5.b
◦ Borna Bereš, 5.a
◦ Dominik Zavada, 5.a
◦ Lucija Budoš, 5.b
◦ Dora Grubač, 5.b
◦ Leona Meter, 5.a
◦ Eva Komjetan, 5.a
◦ Mato Jančuljak, 5.a
◦ Tesa Uremović, 5.a
◦ Marijana Mihalek, 5.b
◦ Ema Hanižjar, 5.a
◦ Mark Vida, 5.b
◦ Modela Ivanek, 5.a
◦ S mentoricom Anom Marošević

• Međunarodni likovno-literarni kreativni natječaj na slovačkom jeziku Pčelica Medulica (Včielka Meduľka):
◦ U kategoriji Literarni radovi učenika nižih razreda OŠ:
▪ 2. mjesto osvojili su Zoja Ličinić i Marta Komjetan, 4. razred PŠ Markovac , (mentor A. Marošević)
◦ U kategoriji Literarni radovi učenika viših razreda OŠ:
▪ 2. mjesto: Mihael Suk, 6.a i Tin Malovčak, 6. b, mentorica A. Marošević
▪ 3. mjesto: Marija Zeljić, 6.a, mentorica A. Marošević)
◦ U kategoriji Slobodna kreacija – učenici nižih razreda OŠ:
▪ 2. mjesto: Borna Rogač, 4. c i Petra Kniha 4.b, mentorica A. Marošević
◦ U kategoriji Slobodna kreacija viših razreda OŠ :
▪ 1.mjesto: Roko Mihovilović Baksa, 6.b, mentorica A. Marošević
◦ U kategoriji Video – niži razredi
▪ 1. mjesto: Fran Zavada, 3.a
▪ 2.mjesto: Leon Dragić, 3. b
▪ 3 mjesto: Marta Krištofik, 1. M
◦ U kategoriji Kolektivan rad učenika nižih razreda:
▪ 3. mjesto: učenici 4. razreda Područne škole Markovac Našički, mentorica Katarina Marks

• 1. mjesto na Likovnom natječaj u organizaciji Parka znanosti Oroslavje “Moja svemirska letjelica” osvojio je:
◦ Ante Repinc, 6.d s mentoricom Đurđicom Mašić

• Posebno priznanje Volonterskog centra Osijek DKolektiv za volonterski rad u kategoriji volonterstva u obrazovanju dobili su:
◦ Mali humanitarci 6.d i mentorica Đurđica Mašić

• Čitatelji:
◦ Dora Valenčak, 1. b najbolja čitateljica školske knjižnice u kategoriji učenika prvoga razreda
◦ Gerhard Gvozdić, 2. a najbolji čitatelj školske knjižnice u kategoriji učenika od drugog do četvrtog razreda
◦ Lejla Ćatić, 6. b najbolja čitateljica školske knjižnice u kategoriji učenika petog i šestog razreda
◦ Ana Šarić, 8. d najbolja čitateljica školske knjižnice u kategoriji učenika sedmog i osmog razreda
◦ Arijan Ivan Šabić, POS b najbolji čitatelj školske knjižnice u kategoriji učenika posebnih razrednih odjela

 

Stric pivo

Pročitajte još