Na 6. Baranjskom Ferivi polumaratonu sudjelovalo 648 natjecatelja

Ispred dvorca Tikveš, usred prekrasnog krajolika Parka prirode Kopački rit, u subotu, 18. rujna 2021. godine, održan je 6. Baranjski Ferivi polumaraton. Održane su utrke u četiri kategorije; polumaraton, utrka građana na 5 kilometara, štafeta “1/x” 3x5km te 10 kategorija dječjih utrke u dužinama 200, 300, 600 i 900 metara za predškolarce i školarce.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON REKLAME



Ove godine sudjelovalo je 648 natjecatelja

Organizator 6. Baranjskog Ferivi polumaratona je Atletski klub “Slavonija – Žito” Osijek u suradnji s Javnom ustanovom Park prirode Kopački rit, Ferivi & CO, Športskom zajednicom Osječko – baranjske županije i Atletskim savezom Osječko-baranjske županije, a ove godine sudjelovalo 648 natjecatelja, i to 281 polumaratonac, 151 natjecatelj na utrci građana te 14 štafeta (42 natjecatelja), dok je na dječjim utrkama sudjelovalo 174 djece.

Na svečanom otvaranju sudionike i posjetitelje ove manifestacije pozdravio je zamjenik župana Osječko -b aranjske županije Mato Lukić.

Svim sudionicima utrka osiguran je besplatan ručak i osvježavajuće piće te besplatni organizirani prijevoz za odlazak i povratak (Osijek – Tikveš – Osijek). Za sve posjetitelje organizirani su razni popratni sadržaji; zabavan program, radionice, chill zona, fun zona, cheer zona, coffee corner, ručak, glazba i drugi sadržaji.

Rezultati utrka:

POLUMARATON

Žene: 1. Tunde Szabo (PVSK) 1:25:28, 2. Silvia Šimunović (Vukovarski triatlon klub) + 2 sekunde, 3. Ana Martinović (AK Otok) +11:46 minuta;

Muškarci: 1. Ante Živković (AK Dubrovnik) 1:15:01, 2. Neven Čorko (AK Rudolf Perešin) +1:58 minuta, 3. Vatroslav Haramustek (AK Maksimir) +5:59;

UTRKA GRAĐANA (5 KM)

Žene: 1. Doroteja Santi (AK Slatina) 22:14, 2. Ela Đelatović (AK SLA Ante Perić Đakovo) +1:59, 3. Sara Zrinušić (AK SLA Ante Perić Đakovo) +2:59;

Muškarci: 1. Matija Crnković (Maraton klub Hrvatski sokol Osijek) 19:22, 2. Stjepan Singer +0:54, 3. Patrik Bregović (Sportska udruga Nikolić) +2:18;

ŠTAFETA “1/X” (3×5 km): 1. Jostjepalen (Luka Gjajić, Josip Čes, Stjepan Singer) 1:02:33 sati, 2. Maraton klub Hrvatski sokol (Jan Lukić, Paola Rešetar, Matija Crnković) +11 sekundi, 3. Yamaha Ikica Osijek (Daniel Ikica, Roko Horak, Darko Smrčak) + 6:51 minuta;

DJEČJE UTRKE

Cicibanke (200 m): 1. Nika Barišić, 2. Ema Rajčić, 3. Tia Arlavi; Mlađe limačice (300 m): 1. Mia Hajnal, 2. Nika Manot, 3. Nika Junačko; Starije limačice (600 m): 1. Lana Barišić, 2. Keira Tomesić, 3. Petra Lovrić; Mlađe kadetkinje (900 m): 1. Ela Đelatović, 2. Ana-Zara Perić, 3. Lorena Šeremet; Starije kadetkinje (900 m): 1. Sara Zrinušić, 2, Magdalena Šarac, 3. Zara Mašina; Cicibani (200 m): 1. Juraj Ranđelović, 2. Andrej Loknić, 3. Leon Robičko; Mlađi limači (300 m): 1. Ivan Pauković, 2. Luka Lovrić, 3. Dino Barić; Stariji limači (600 m): 1. David Vuka, 2. Adrijan Anić, 3. Krešimir Kopić; Mlađi kadeti (900 m): 1. Filip Orkić, 2. Gabrijel Remaj, 3. Antonio Đikić; Stariji kadeti (900 m): 1. Ivan Bilač.

Izvor: OBŽ; Foto: Ferivi polumaraton

Pročitajte još

Učitavanje...