U srijedu, 25. lipnja 2025. godine, održana je 14. sjednica Vijeća Mjesnog odbora Grada Našica. Članovi Vijeća raspravljali su o tri točke dnevnog reda – usvajanju zapisnika s prethodne sjednice, dodjeli financijskih sredstava udrugama te pitanjima i prijedlozima članova.
Najznačajnija odluka sjednice odnosila se na raspodjelu dijela proračunskih sredstava udrugama i ustanovama koje djeluju na području Grada Našica. Na temelju zaprimljenih zahtjeva, sredstva su dodijeljena sljedećim korisnicima:
- Tamburaško društvo Dora Pejačević – 1000 eura
- Centar za ruralni razvoj Slavonije – 500 eura
- Stolnoteniski klub Našice – 700 eura
- Ženski odbojkaški klub Našice – 800 eura
- Udruga starih športova Slavonac – 600 eura
- Udruga Zagoraca Kaj Našice – 500 eura
- Našička podružnica Udruge umirovljenika unutarnjih poslova Osijek – 300 eura
- Evanđeoska pentekostna crkva – 1592 eura
- Udruga voćara i vinogradara Našice – 500 eura
- Streljačka udruga Veteran 132 Našice – 300 eura
- Udruga DarNa – 600 eura
Dio sredstava ostavljen je za iduće zahtjeve
Kako je istaknuo predsjednik Vijeća Mjesnog odbora Našice Darko Cerovski, cilj je bio ravnomjerno rasporediti ograničena sredstva među što više prijavitelja.
„Danas smo održali četrnaestu sjednicu Vijeća Mjesnog odbora. Bilo je jedanaest zahtjeva za donacije – deset od udruga građana i jedan od vjerske zajednice. Svim prijaviteljima smo dodijelili određeni iznos, pri čemu vjerskim zajednicama tradicionalno dodjeljujemo maksimalan iznos od 1592 eura. Nastojimo na svakoj sjednici realno sagledati svaki zahtjev kako bismo svakoj udruzi donirali barem neka sredstva koja bi zadovoljila njihove osnovne potrebe. Ograničeni smo sredstvima kojima Mjesni odbor raspolaže, ali nastojimo realno rasporediti preostala na još dvije sjednice, kako bismo mogli odgovoriti i na buduće zahtjeve.”
Na sjednici je također prihvaćen prijedlog da se Vijeće Mjesnog odbora i ove godine uključi u akciju ozeljenjavanja Našica. „Pozdravljamo inicijativu koja ima za cilj dodatno ozeleniti gradske površine. Grad će izgledati ljepše, a Vijeće Mjesnog odbora će se uključiti i financijski, u skladu s mogućnostima.” – rekao je Cerovski.