
Kako nam javljaju iz PU osječko – baranjske završeno je kriminalističko istraživanje nad jednom osobom te se sumnja da je 70-godišnji hrvatski državljanin počinio kazneno djelo krađa. Tijekom poslijepodnevnih sati 5. kolovoza iz otvorenog dvorišnog prostora tvrtke u Vinkovačkoj cesti u Osijeku, počinitelj je ukrao više komada euro paleta, više komada raznog pocinčanog lima i drugih metalnih predmeta vrijednosti nekoliko tisuća kuna. Nadležnom državnom odvjetništvu podneseno je posebno izvješće.
Pronašao neeksplodirana minsko eksplozivna sredstva
U jutarnjim satima 8. kolovoza građanin je u polju između Klokočevaca i Šaptinovaca pronašao ručni bacač „Zolju“, više komada tromblona i pet ručnih bombi. Policijski službenik za protueksplozijsku zaštitu preuzeo je navedena sredstva.
Prometne nesreće u protekla 24 sata
U protekla 24 sata na području Policijske uprave osječko – baranjske evidentirano je osam prometnih nesreća. U jednoj prometnoj nesreći jedna je osoba lakše ozlijeđena. Preostalih sedam nesreća za posljedicu je imalo materijalnu štetu. Po tri su se dogodile na područjima Osijeka i Donjeg Miholjca, a po jedna na područjima Baranje i Belišća.
