7. Međunarodno vatrogasno natjecanje i 23. Međunarodni susret vatrogasne mladeži

Na Stadionu Z Dežela u Celju jučer je svečano otvoreno 7. međunarodno vatrogasno natjecanje i 23. međunarodni susret vatrogasne mladeži kojem je prisustvovalo 19 zemalja sudionica, 2470 natjecatelja i 330 sudaca i organizacijskog osoblja. Pred punim tribinama navijača, okupljenima se obratio i slovenski predsjednik Borut Pahor koji se osvrnuo i na požare s kojima se bore sve države u regiji pa i Slovenija te izrazio nadu kako će svi biti brzo ugašeni.


“Ono što raduje je vidjeti sve ove natjecatelje danas, želim vam svima dobrodošlicu i dobre rezultate.” – kazao je.

Reprezentaciju Hrvatske vatrogasne zajednice čini 199 članova

Na ovom natjecanju hrvatska reprezentacija sudjeluje u sve tri kategorije natjecanja: tradicionalnom natjecanju (vježba s VMŠ i štafetna utrka s preprekama), športskom natjecanju i natjecanju vatrogasne mladeži (vježba s preprekama i štafetna utrka).

Reprezentaciju Hrvatske vatrogasne zajednice čini 199 članova, od čega 170 natjecatelja DVD-a Andrilovec, DVD-a Deanovec, DVD-a Razljev i DVD-a Turnašica (Muški A), DVD-a Donja Gračenica, DVD-a Mladost Kaštel Sućurac, DVD-a Virovitica (Muški B), DVD-a Donja Gračenica, DVD-a Ribnica (Žene A), DVD-a Palinovec, DVD-a Mladost Kaštel Sućurac (Žene B), JVP-a Čakovec (Profesionalni A), JVP-a Varaždin (Profesionalni B), DVD-a Ribnica (Mladež muška), DVD-a Nuštar, DVD-a Ostrna (Mladež ženska) i Vatrogasne sportske udruge Žiškovec (Šport-ženske) te voditeljstvo od 29 članova sastavljeno od voditelja reprezentacije, voditelja mladeži, trenera, prevoditelja, masera i vatrogasnih sudaca.

Treninzi su se održavali 18. i 19. srpnja, a natjecanja će se odvijati do 23. srpnja kada će biti i svečano zatvaranje natjecanja.

RASPORED NATJECANJA:

PETAK, 22.7.

M-A

13:30 – 14:00 DVD Andrilovec – VZ Zagrebačke županije

13:00 – 13:30 DVD Deanovec – VZ Zagrebačke županije

13:45 – 14:15 DVD Razljev – VZ Zagrebačke županije

14:30 – 15:00 DVD Turnašica – VZ Virovitičko-podravske županije

SUBOTA, 23.7.

M-B

08:45 – 09:15 DVD Mladost Kaštel Sućurac – VZ Splitsko-dalmatinske županije

09:00 – 09:30 DVD Virovitica – VZ Virovitičko-podravske županije

08:30 – 09:00 DVD Donja Gračenica – VZ Sisačko-moslavačke županije

SUBOTA, 23.7.

Ž-A

09:45 – 10:15 DVD Ribnica – VZ Zagrebačke županije

09:45 – 10:15 DVD Palinovec – VZ Međimurske županije

Ž-B

10:00 – 10:30 DVD Mladost Kaštel Sućurac – VZ Splitsko-dalmatinske županije

10:00 – 10:30 DVD Mali Mihaljevec – VZ Međimurske županije

Profesionalni A i B

09:15 – 09:45 JVP-A Čakovec – VZ Međimurske županije

09:15 – 09:45 JVP-B Varaždin – VZ Varaždinske županije

NATJECATELJSKA ODJELJENJA – MLADEŽ – ČETVRTAK, 21.7.

Vježba za vatrogasnu mladež

10:10 – 10:20 DVD Nuštar, mladež ženska – VZ Vukovarsko-srijemske županije

10:50 – 11:00 DVD Ribnica, mladež muška – VZ Zagrebačke županije

11:40 – 11:50 DVD Ostrna, mladež ženska – VZ Zagrebačke županije

Štafetna utrka

10:30 – 10:40 DVD Nuštar, mladež ženska – VZ Vukovarsko-srijemske županije

11:10 – 11:20 DVD Ribnica, mladež muška – VZ Zagrebačke županije

12:10 – 12:20 DVD Ostrna, mladež ženska – VZ Zagrebačke županije

Natjecanje možete pratiti uživo na sljedećoj poveznici.

Stric pivo

Pročitajte još