Uspješna premijera NEXE2 u 1. hrvatskoj rukometnoj ligi sjever

Mladi su Gromovi upisali prve bodove u svom debiju u 1. HRLM sjever pobijedivši ekipu Siska s 34:29. Nakon očekivane nervoze u prvih nekoliko minuta, domaći rukometaši brzo su pohvatali konce i prije svega odličnom igrom u obrani, dominirali u prvih 30 minuta utakmice. Najveće vodstvo u prvom poluvremenu bilo je +6 (14:8), a na odmor se otišlo sa zalihom od 4 pogotka viška (16:12).

U nastavku još agresivnija igra u obrani i fantastični Moreno Car na vratima, omogućili su brojne kontre i polukontre i vrlo jak ritam koji su Siščani teško pratili, tako da je prednost našičke momčadi u 45. minuti iznosila velikih 8 pogodaka. Izuzetno raspoložen bio je Dominik Liščić koji je postigao čak 11 pogodaka, od čega 6 iz sedmeraca, a izvrstan su učinak imali i Stjepan Javorček i Karlo Godec, koji je također došao malo pomoći mlađim kolegama, obojica postigavši po osam pogodaka. Moreno Car bio je fantastičan na vratima upisavši čak 20 obrana, a dva je puta zatresao i mrežu gostiju. Od prve se minute vidjelo da je Caki bio fantastično raspoložen, što Našičane posebno veseli uoči važnih utakmica prve ekipe.

Odličan uvod u novu sezonu i prvi prvoligaški bodovi za mlade Gromove koji u idućem kolu gostuju u Čakovcu.

Saša Barišić Jaman: „Sve je došlo gotovo preko noći, ušli smo u viši rang. Evo, prva pobjeda doma, jako sam sretan i ponosan na dečke što su odradili takav posao. Stvarno su se borili od prve do zadnje minute i mogu im samo čestitati na tome, ali vidi se da nas čeka još puno, puno rada i toga moraju svi biti svjesni. Ništa ne ide preko noći, dečki će stvarno trebati zapeti još više i trenirati da bismo se na kraju zadržali u ovom rangu. Svi smo bili na početku malo nervozni, na čelu sa mnom, nismo baš najbolje ušli u utakmicu. Sve je to novo za njih, ali i za mene, ali hvala publici što je došla u ovakvom broju. Baš je lijepo je bilo vidjeti i čuti brojne navijače. Mi moramo ići korak po korak, utakmicu po utakmicu kako bismo ostvarili zacrtani cilj. Mislim da smo na dobrom putu i ti mladi dečki stvarno daju sve od sebe i mogu kao trener samo biti ponosan i reći da stvarno uživam u tome. Vidimo se na sljedećoj tekmi u Našicama. Nadam se da će publika doći u još većem broju i da će nas bodriti do nove pobjede.”

Dominik Liščić: „Od prve minute smo poveli i nismo ispuštali vodstvo do kraja. U par navrata se ekipa Siska pokušala vratiti i to je bilo malo zabrinjavajuće, ali uglavnom je bila super utakmica. Doduše, napravili smo puno grešaka i to moramo što prije ispraviti, ali sve u svemu bili smo super. Bili smo nadmoćni u obrani, ali napad je bio nešto lošiji danas, no sve u svemu možemo biti zadovoljni rezultatom. Hvala publici na odličnoj atmosferi, mi idemo dalje, iduće kolo gostujemo u Čakovcu i volio bih da bude nekoliko naših navijača i sljedeću subotu.”

Prva hrvatska rukometna lige sjever, 1. kolo

RK NEXE 2 – RK Sisak 34:29 (16:12)

ŠSD OŠ kralja Tomislava, Našice

Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (Vrpolje)

Delegat: Milan Emanović (Sesvete)

RK NEXE: Vešligaj (1 obrana/1 sedmerac), Orešković, Janeski, Godec 8, Car 2 (20 obrana/1 sedmerac), Kolarić 1, Ćuić 1, Petrović 3, Liščić 11, Božić, Markanović, Lovrić, Javorček 8, Kotormanović, Mirković, Fruk

Trener: Saša Barišić Jaman

RK Sisak: Novinc, Senčar, Devčić, Čizmar 3, Gnjatić 8, Pijalović, Demić, Prišek 1, Ražić 4, Žarković, Fritz Sabljak, Balija 5, Pavičić, Paljuši 1, Jurković 5

Trener: Josip Ražić

Sedmerci: NEXE2: 6/7 ; Sisak: 3/5

Isključenja:NEXE2: 6 minuta (Orešković, Kolarić, Petrović); Sisak; 12 minuta (Gnjatić 2′,2′, Prišek 2′,2′, Ražić 2′, Jurković 2′)