Nexe Team Našice sudjelovao na Plitvičkom maratonu

Ovogodišnji 39. Plitvički maraton, kao dio ponude sportsko – rekreacijskog turizma ovog kraja, tradicionalno se održao prvi vikend u lipnju. Organizator je Atletski klub Plitvice, a generalni pokrovitelj Javna ustanova Nacionalni park Plitvička jezera. Kao generalni pokrovitelj ovog spektakularnog događaja, Nacionalni park Plitvička jezera ne samo što je otvorio svoja vrata prekrasne prirode trkačima iz cijelog svijeta, već se i istaknula važnost očuvanja prirodnih ljepota kroz sportsku aktivnost.

Ove godine natjecatelji su mogli birati između staze od 5 km, polumaratona (21 km) i maratona (42 km). Plitvički maraton kao najstarija, najzelenija i najljepša hrvatska utrka iz godine u godinu privlači sve veći broj natjecatelja, a ove godine ugostili su natjecatelje iz čak 47 država svijeta.

• Danijel Ikica

Svakako treba istaknuti rezultat Danijela Ikice koji je na utrci osvojio 9 mjesto te u svojoj starosnoj kategoriji osvojio 1. mjesto

Na utrci maraton sudjelovali su slijedeći članovi URT „Nexe Team”-a Našice:
  • Renato Dasović
  • Miroslav Marković
  • Darko Dolovski

Izvrstan rezultat ostvario je Renato Dasović koji je na ovoj prestižnoj utrci završio na 4. mjestu Miroslav Marković osvoji je 2. mjesto u svojoj starosnoj kategoriji dok je Darko Dolovski u svojoj starosnoj kategoriji osvojio, također, 2. mjesto.

Nexe Team je i dan prije nastavio saosvajanjem medalja pa je tako Općina Pitomača u subotu, 1. 6. 2024. godine bila domaćin velikog trkačkog spektakla s međunarodnom ‘notom’, dugo iščekivanog „Klopotec traila” koji se ove godine održao po treći puta i okupio preko 330 trkača. Na stazi dužine 7 km trčao je član URT Nexe Team Našice Matija Fapali koji je osvoji 3. mjesto. Isti dan u Osijeku u sklopu proslave Dana Gradske četvrti Jug 2 održala se utrka „Krug za Jug” na kojoj je nastupi Nikola Biter i osvojio 5. mjesto.