Bogat vikend za URT „Nexe Team” Našice

Atletski klub Slavonija – Žito u suradnji s partnerima 18. rujna 2021. g. organizirao je 6. „Baranjski Ferivi polumaraton“. Start i cilj svih utrka je bio ispred poznatog dvora Tikveš, a sama staza pruža prekrasan krajolikom i netaknutom prirodom Parka prirode Kopački rit.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON REKLAME

Osim utrke polumaratona održala se utrka građana na 5 kilometara i štafeta “1/x” 3x5km, a kako organizatori shvaćaju važnost bavljenja sportom od malih nogu organizirali su i dječje utrke u dužinama 200, 300, 600 i 900m za sve predškolarce i školarce.

Dubravka Mesec četvrta

Svi trkači URT „Nexe Team Našice uspješno su završili utrku, a posebno treba istaknuti rezultat Dubravke Mesec koja je u vrlo jakoj konkurenciji četvrta pristigla u cilj dok je druga bila u svojoj starosnoj kategoriji.

Na utrci građana od 5 km nastupili su:

• Hajnal Mia,
  • Hajnal Nika,
  • Pavičić Martina i
  • Šimić Filipa

Sve trkačice URT „Nexe Team” Našice uspješno su završile ovu utrku.

Mia Hajnal osvojila prvo mjesto

Posebno treba istaći i rezultat Mie Hajnal koja je trčala i na dječjoj utrci na 300 metara uvjerljivo osvojila prvo mjesto.

Biter i Janković na postolju

U isto vrijeme na jezeru Petnja koje se nalazi nedaleko od Sibinja održavao se 4. Mazator trail. Utrka se odvijala na obroncima Dilj gore, a najduža disciplina oko cijele Dilj gore. Svi trail zaljubljenici mogli su odabrati između četiri discipline.

Na ovoj zahtjevnoj stazi URT „Nexe Team” Našice ostvario je sjajne rezultate pa je tako na stazi 15,4 km/+360 metara Vlasta Biter osvojila prvo mjesto dok je njezin suprug Nikola Biter na stazi 6 km/+160 metara osvoji izvrsno 8 mjesto uz napomenu da je cijelu trku istrčao sa sinom Vidom u „nosiljci”. Na stazi 31,7km/+750 metara našla se sve bolja Vesna Janković koja se ponovno našla na postolju i osvojila drugo mjesto.

Trkači „Nexe Team”- a nastupili i u Puli

U organizaciji karlovačkog Atletskog kluba Maraton 2000, ISTRuna i Turističke zajednice Pule, uz pokroviteljstvo Grada Pula u subotu 18.09.2021. godine startao je ispred Arene 3. Pula Maraton. Stazu je uspješno savladao Sunjanin i član URT „ Nexe Team” Našice Marko Srnec s vrlo dobrim osobnim rezultatom.

„Nexe Team” i memorijalno

Bogatu subotu URT „Nexe Team” Našice zaključio je veteran Mato Pauković koji je uspješno istrčao 4. ultramaraton Karlovac-Sošice koje se organizira u spomen na 28. godišnjicu pogibije pilota Miroslava Perisa. Neumorni našički trkači nastavili su svoje aktivnosti i u nedjelju 19. 09. 2021. godine gdje su na jezeru Lapovac organizirali humanitarnu utrku „Sportom pomozimo drugima” te time zaključili bogati sportski vikend.