U ulici Salamona Henricha Gutmanna u Belišću jučer oko 21.05 sati 17-godišnji vozač upravljao je električnim romobilom na zadnjem kotaču čime je umanjivao stabilnost vozila, prilikom čega je izgubio ravnotežu i pao. Mladić je zbog zadobivenih ozljeda hitno prevezen u Klinički bolnički centar Osijek, gdje su mu ustanovljene teške tjelesne ozlijede, zbog kojih je zadržan na liječenju. Romobil, koji nije razvrstan ni u jednu kategoriju vozila, izuzet je uz potvrdu i pohranjen u prostorijama policije. Protiv 17-godišnjeg vozača slijedi Optužni prijedlog nadležnom sudu s prijedlogom izricanja odgojne mjere i prijedlogom trajnog oduzimanja električnog romobila.
Vozio bicikli s 2,82 promila
Na području Policijske uprave osječko-baranjske policijski službenici su tijekom jučerašnjeg dana evidentirali četiri vozača koji je sudjelovao u prometu pod utjecajem alkohola. U Bizovcu u nadzoru prometa jučer je u 16.10 sati zaustavljen 45-godišnji biciklist te mu je utvrđena prisutnost alkohola u krvi od 2,82 promila.
Evidentirane tri prometne nesreće
Na području Policijske uprave osječko-baranjske jučer su evidentirane tri prometne nesreće. Na područjima PP Beli Manastir, PP Belišće i PP Našice dogodila se po jedna prometna nesreća. U jednoj prometnoj nesreći jedna osoba je teško ozlijeđena, a u dvije prometne nesreće nastala je materijalna šteta.
Utopio se u đakovačkom bajeru
Na bajeru u Đakovu, prilikom kupanja, jučer se oko 14.40 sati utopio 72-godišnjak iz Đakova. Kako je mrtvozornik utvrdio da na tijelu nema trgova koje bi ukazivali na postojanje kaznenog djela, tijelo je po nalogu županijskog državnog odvjetnika u Osijeku predano obitelji.
Platio radni stroj koji nije dobio
Putem oglasa na internetu 64-godišnjak je 17. kolovoza stupio u kontakt s nepoznatom osobom i dogovorio kupovinu stroja za obradu drva. Nakon dogovorene kupnje, nepoznatoj osobi uplatio je 2.400 eura, a do danas nije dobio stroj niti mu je vraćen novac. Policija traga za nepoznatim počiniteljem.
