Poreč – NEXE 22:30 (12:15) – Prvi bodovi u nastavku prvenstva!

RK NEXE ostvario je prvu pobjedu u nastavku domaćeg prvenstva. Na gostovanju u Poreču u 2. kolu Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka NEXE je svladao domaću ekipu i upisao nova dva boda. Početak utakmice donio je dosta nervoze i grešaka s obje strane, tako da je rezultat u prvih 10 miinuta bio poravnat. Prvu osjetniju prednost (5:9) Gromovi su napravili u 14. minuti, no domaća se ekipa nije predavala tako da su se dvije minute prije kraja prvog dijela uspjeli približiti na samo gol zaostatka (12:13). Na odmor ipak Našičani odlaze s nešto većom razlikom (12:15), a u nastavku puno bolje izdanje Gromova. Za nešto više od tri minute udvostručuju prednost (12:18), koja je u jednom trenutku iznosila i 11 pogodaka. Osjetno bolja tjelesna pripremljenost i duža klupa omogućili su RK NEXE-u da rutinski privede utakmicu kraju, uz dosta rotacija trenera Branka Tamšea koji je bio zadovoljan učinkom svojih igrača:

TEKST SE NASTAVLJA NAKON REKLAME

Rezultat sugerira da je pobjeda bila rutinska, no za to smo morali pokazati puno toga protiv vrlo dobre ekipe Poreča koja je pokazala da zna igrati lijep rukomet. Sigurno da nije bilo lako odigrati odličnu utakmicu nakon ovako duge stanke, nervoza i nesigurnost učinili su svoje na početku, no vrlo brzo smo uhvatili ritam. Posebno smo dobro odigrali prvih petnaestak minuta drugog poluvremena kada smo napravili veliku razliku i zapravo riješili utakmicu, tako da sam mogao dosta rotirati igrače. Vratili su nam se neki igrači koji dugo nisu igrali, bilo je grešaka koje moramo popraviti ali bilo je i puno dobrih stvari. S puno optimizma okrećemo se novoj utakmici koja nas očekuje već u subotu u Našicama. U goste nam dolazi Dubrava, napravit ćemo kvalitetnu analizu i dobro se pripremiti za tu utakmicu i mislim da ne bi trebalo biti problema.

Branko Tamše

Gostovanje u Poreču uvijek je neugodno, radi se o vrlo dobroj momčadi koja jako dobro igra doma. Nismo baš najbolje otvorili utakmicu, dugo je vremena prošlo od posljednje službene utakmice, ali mislim da su stvari jako dobro sjele na svoje mjesto u prvoj polovici drugog poluvremena kada smo vrhunski odigrali obranu i nametnuli ritam koji domaćin nije mogao pratiti. Nemamo puno vremena za odmor, u subotu nam stiže Dubrava – dobro ćemo se pripremiti i ako budemo pravi upisat ćemo nova dva boda.