Osobe s intelektualnim teškoćama odmjerile snage na 5. sportskom susretu u Čačincima

U utorak, 17. lipnja 2025. godine, Udruga „Jaglac“ Orahovica sudjelovala je na 5. sportskom susretu udruga osoba s intelektualnim teškoćama, koji je održan u Čačincima u sklopu obilježavanja Dana općine. Na susretu su se okupili dragi prijatelji iz Inkluzivne kuće Zvono (Belišće), Udruge Regoč (Slavonski Brod) i Udruge Vretenac (Slatina), a domaćinima iz Čačinaca pridružili su se članovi i djelatnici Udruge „Jaglac“.

Za uspješno sudjelovanje svim udrugama uručeni su zahvalnice i pehari

Natjecatelji su se okušali u pet zabavnih igara: poligonskoj igri zaobilaženja prepreka, potezanju konopa, bacanju lopte u gol, visećoj kuglani i nošenju loptice u žlici. Posebnu radost izazvala je i novost ovog susreta – dvije igre osmišljene posebno za djelatnike i pratitelje, koje su dodatno pridonijele veselju, međusobnom povezivanju i prijateljskoj atmosferi.

Za uspješno sudjelovanje svim udrugama uručeni su zahvalnice i pehari koje je dodijelio načelnik općine Čačinci Alen Jurenac. Udruga „Jaglac“ zahvaljuje domaćinima na pozivu, podršci i gostoprimstvu, kao i Općini Čačinci, Turističkoj zajednici Vrata Papuka, Dječjem vrtiću „Lipa“ – PO Čačinci, NK Mladost Čačinci i svima koji su pomogli u organizaciji susreta i pripremi odlične hrane. “Hvala svima na toplom prijemu, zajedništvu i veselju. Nadamo se ponovnom susretu i iduće godine.” – poručili su iz Udruge „Jaglac“.

Pročitajte još