Odigran 8. Memorijalni kadetski turnir Antun Jakobović

U petak, 14. lipnja 2024. godine je u prostorijama ŠK Slavonac Nexe Našice odigran 8. Memorijalni kadetski turnir Antun Jakobović na kojem su, uz igrače domaćeg kluba, nastupili i igrači ŠK Radnik Velimirovac. Na natjecanju je sudjelovalo 17 šahista koji su odigrali ukupno 7 kola uz tempo igre od 7 minuta s dodatkom 3 sekunde po potezu po igraču za partiju. Sudac natjecanja bio je Milan Zubak.

Turnir je protekao u prijateljskom druženju, a u konačnom redoslijedu pobjednik je osvojio pehar dok su u mlađoj i starijoj kategoriji najbolja 3 nagrađeni medaljama. Pobjednik turnira sa 6 osvojenih bodova je Samuel Vrekalović, drugi je Ivan Miletić sa 6 bodova i treći Fran Miličević s 5 bodova. U mlađoj kategoriji prvo mjesto osvojila je Ingrid Holjenčin, drugo Josip Abičić i treće Ivan Ilić. Mladi šahisti su redovitim radom u školi šaha pokazali napredak u igri, a s posebnim sjećanjem na dugogodišnjeg predsjednika kluba Antuna Jakobovića okupili su se i brojni prijatelji kluba.

Izvor: ŠK Slavonac Nexe Našice