bon2017 12

kosarka0U subotu 18.11. od 18:30 odigrano je 4. kolo 3.lige istok između domaćina KK Našica i uvijek neugodnih gostiju iz Nove Gradiške KK Strmac. Koliko su neugodni pokazalo se to na samom startu utakmice kada su gosti poveli s 6:0, no Našičani polako ulaze u utakmicu te na kraju prve četvrtine dolaze na minus 1 te završava 12:13 za goste. Na početku 2. četvrtine gosti ponovno preuzimaju kontrolu nad igrom te sredinom 2. četvrtine odlaze na +12 (18:30). Domaćini nakon minute predaha i polupresingom, agresivniom obranom do kraja četvrtine vraćaju se u utakmicu, a u zadnjoj sekundi sa zvukom sirene poluvremena Horvat pogađa tricu s polovice igrališta i na odmor se odlazi nerješenim rezultatom (37:37). U 3. četvrtinu Našičani nastavljaju s polupresingom što rezultira +8 u njihovu korist, te se pokazalo da su gosti nemoćniji brojnim izgubljenim loptama,a Našičani čvršćom igrom u obrani ukradenim loptama i blokiranim šutevima uz efikasan napad kontrama i polukontrama značajno drže pod kontrolom utakmicu do samoga kraja za konačnih 78:61.
kosarka5
Kod Našičana svi su se iskazali kako u obrani tako i u napadu, ostvarili su: Pleša 26 poena, Horvat 17 poena 12 blokada, Pandurić,Ljulj, Sertić i Subjak svi s po 8 poena, a u strijelce su se upisali i juniori Svoren s 2 i Kovčić s 1 košem, dok je Špehar bez koševa ali u obrambenim zadacima odigrao značajnu rolu.
Kod gostiju standadno dobri Dobričić s 24 poena i Škarica 21 poen, te Rupčić i Belak s po 6, te Orešković 4.
kosarka1
Ovom pobjedom KK Našice preskočili su KK Strmac i zauzimaju za sada 3. mjesto, a cilj je do kraja sezone što bolji plasman prije playoffa koji donosi prednost domaćeg terena! KK Mladost Čačinci su preuzeli vodstvo na tablici nakon što su kod kuće svladali Beli Manastir s plus 1kosarka4