banner izzy2016

BAKL

Nakon jednomjesečne stanke ovog vikenda je s utakmicama 12. kola nastavljeno prvenstvo u Brodskoj amaterskoj košarkaškoj ligi (BAKL) u kojoj je ostalo 10 klubova budući novi direktor Vodovoda, svojoj košarkaškoj ekipi nije htio uplatiti kotizaciju za drugi dio natjecanja. U 1. kolu nastavka natjecanja koje se igra dvokružno prve 3 ekipe zabilježile su pobjede. U derbiju kola je pojačani Navigator sa 68:52 nadigrao Ninu Hebrang koja je nastupila bez nekoliko igrača. Također i s druge strane nije bilo Brune Čelebije, ali su zato u sastavu bili Dominik Šamija i Pavle Matuško (oba stigla ove zime iz druge ekipe Đure Đakovića) koji uz to i bili najbolji u redovima pobjednika. Šamija je postigao 27, a P. Matuško 19 koševa. Dugo je Navigator lomio otpor čvrste ekipe s Hebranga za koju je Marko Galić ubacio 17,a Marin Bitunjac 12 poena. Nakon prve četvrtine je bilo 13:9 za Navigator, dok je Nina Hebrang do poluvremena smanjila na 24:25. Uoči posljednje dionice sastav trenera Gajgera imao je vodstvo od 42:39, međutim, tada su „Šišmiši“ stali, a Navigator je posljednju četvrtinu dobio s 26:13 što je značilo njihovu 9. pobjedu u sezoni, dok su Hebrangovci doživjeli 4 poraz.

Dobru utakmicu odigrali su Trgo invest i Geodetske usluge Agotić koje su na kraju poražene sa 78:70, međutim, treba reći da su geodeti zabili ukupno 12 trica od čega je Dinko Spahija zabio 6 te je s 28 koševa bio najučinkovitiji igrač susreta. Uz njega su kod Agotića solidno igrali Saša Pavelić s 13 i Anđelko Župarić s 10 koševa. Kod pobjedničke ekipe Trgo investa Nino Bračun je zabio 26, Krešimir Herceg 23, a novo pojačanje Filip Grgić 14 koševa. Nakon vodstva od 17:14 na kraju prve četvrtine za Trgo invest ključna je bila druga dionica na kraju koje je bilo 39:27. Tu prednost ekipa trenera Mataića uspjela je do kraja sačuvati premda su geodeti prijetili tricama, ali do potpunog preokreta nisu došli. Tako je Trgo invest upisao 9 pobjedu, dok su Geodetske usluge Agotić zabilježile 6 poraz, ali su sigurni za mjesto u doigravanju.

bakl-2812aKao Navigator i Trgo invest do svoje 9 pobjede u sezoni došao je i vodeći Brod old stars koji je sa 63:45 svladao Dar d.o.o. Odmah nakon prve četvrtine je bilo 22:4 te do kraja nije bilo previše uzbuđenja. Kod veterana nije bilo njihovog u posljednje vrijeme najboljeg igrača Domagoja Norca, kojeg je dobro zamijenio Igor Kovačević s 21 ubačajem i novo pojačanje stiglo iz Trgo investa Darko Pezer koji je postigao 13 poena. Kod Dara d.o.o. je Josip Divić zabio 10, a Igor Nenadić i Zlatko Žarković po 8 koševa.

U susretu klubova iz sredine ljestvice koji se bore za 5. poziciju juniori i kadeti Đure Đakovića su sa 78:56 svladali Auto stop Pizzeriju Angello. Krajnji rezultat vara i ne pokazuje pravi odnos snaga na parketu. Bila je to izjednačena utakmica u kojoj su u većem dijelu mladi igrači trenera Domagoja Junačka bili u stalnom vodstvu. Tako je nakon prvih 8 minuta bilo 16:8 za drugu ekipu Đure Đakovića koja je na odmor otišla s vodstvom od 28:26. Autostoperi su bili blizu i uoči posljednje četvrtine kada su imali zaostatak od 44:50, međutim, tada su stali. Juniori i kadeti Đure Đakovića koji treniraju svaki dan i imaju više snage su zadnju četvrtinu dobili s 28:12 za 6 pobjedu s kojom su se izjednačili s Auto stop Pizzerijiom Angello po učinku, ali protiv njih imaju 2-0 tako da su u prednosti u slučaju istog broja bodova na kraju prvenstva, a prije početka doigravanja. U svakoj ekipi su se izdvojila po 2 igrača. Tako su kod Đure Đakovića II daleko najučinkovitiji bili: Marko Karlović s 35 i Andro Matuško s 27 koševa. Oni su zabili gotovo 90 % koševa cijele ekipe. Kod Auto stop Pizzerije Angello prema običaju je Slaven Soldo ubacio 24, a Davor Galić 22 poena.

U posljednjoj utakmici 12. kola Stupnik Medex je u oslabljenom sastavu sa 61:57 došao do očekivane, ali teško izborene pobjede protiv Slobodnice Alligators. Bila je to vrlo izjednačena utakmica u kojoj su Stupljani na kraju došli do 5. pobjede u prvenstvu, dok su Slobođani doživjeli 10 poraz. Domagoj Brezić s 30 i Ivan Pribanić s 13 koševa bili su najbolji kod Stupnik Medexa, dok su kod Alligatorsa iz Slobodnice po 16 poena ubacili Goran Matanić i Petar Pavlović.