banner izzy2016

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Slike_tekstovi/sport/2011/10/24a/v1 is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

odbojka24_10_1a

U 3. kolu 2. lige istok naše odbojkašice su nakon 2 sata uzbudljive igre uspjele slomiti domaćih Osječanki i pobijediti 3 – 2 .

ŽOK Osijek 2  – ŽOK Našice 2 – 3 (25 – 21, 26 – 24, 15 – 25, 25 – 19, 15 – 17)

1. set su naše cure vrlo loše otvorile, prijem servisa je bio slab i ubrzo je bilo 7 – 1 za domaće. Tu prednost domaće uspješno održavaju, naše su se nekoliko puta primakle na 3 poena zaostatka (16 – 19, 17 – 20, 21 – 24) ali više nisu mogle.

U 2. setu opet bolja igra Osječanki koje vode 5 – 2, 8 – 5, 12 – 7 a kod 15 – 10 u igru nakon dužeg vremena ulazi Marija Tukerić, povratnica u naše redove koja je bila odsutna zbog poslovnih obveza, i naše cure smanjuju na 17 – 15. Još jednom se Osječanke odvajaju na 5 razlike 21 – 16, a onda na servis dolazi Carmen Kiki Dragičević i dolazi do preokreta, Josipa Pleša smečira za 21 – 18, Tukerić smanjuje na 21 – 19, Carmen zatim servira 2 asa zaredom i izjednačuje. Pleša blokira za vodstvo 21 – 22, Osječanke griješe, vodimo 21 – 23, ipak Osječanke još jednom se vraćaju u vodstvo 24 – 23, ali onda griješe na servisu i ne koriste set loptu. Josipa sjajno blokira za naše vodstvo 24 – 25, a odmah nakon toga i sjajnim servisom izjednačuje na 1 – 1 u setovima.

U 3. setu sjajna igra naših odbojkašica, vode 6 – 10, 7 – 12, 8 – 16, 11 – 21 i na kraju ga dobivaju 15 – 25. Odlično su u tim trenucima igrale Carmen, Josipa i Ana Zupčić.

{gallery}Slike_tekstovi/sport/2011/10/24a/v1{/gallery}

U 4. setu Osječanke dosta griješe na servisu, ali naše odbojkašice to ne koriste, napad i blok ne funkcioniraju što domaće koriste i odvajaju se na 13 – 7. Kod 20 – 12 radimo seriju 4 – 0 na servise Ivone Dundović, ali to nije bilo dovoljno za preokret i Osječanke s 25 – 19 izjednačuju na 2 – 2 u setovima.

5. set je bio uzbudljiv i dramatičan. Nakon 2 – 2 domaće rade seriju 4 – 0 i odvajaju se na 6 – 2, nakon toga je 8 – 4, zatim Osječanke griješe na servisu, Tukerić „kuhanjem“ poentira za 8 – 6, a Vanja Budimir blokira za 8 – 7. Kod 12 – 9 opet greška domaćih na servisu, a na naš servis Osječanke griješe triput zaredom i vodimo 12 – 13, Carmen „kuhanjem“ osvaja poen za 12 – 14 i dvije meč lopte koje ne koristimo iako smo imali nekoliko dobrih prilika. Domaće rade seriju 3 – 0 i na 15 – 14 imaju meč loptu, u našem napadu lopta ide na Carmen koja snažno smečira, lopta odlazi u aut, publika se diže i misli da je gotovo, ali sudac pokazuje dodir bloka i poen za naše 15 – 15. Na servis dolazi Budimir koja sa 2 sjajna servisa donosi pobjedu našoj ekipi 15 – 17.

Za ŽOK Našice su nastupile: Zupčić 8, Budimir 5, Pleša 17, Dragičević 16, Škorić 4, Tukerić 5, Seder, Dundović  4, Strišković 1, Zrilić (libero), Lukačić, Stražanac.

Slijedeća utakmica je na rasporedu u nedjelju 30.10. u 16 sati u dvorani OŠ Kralja Tomislava. U goste našim odbojkašicama dolazi OK Čepin.