banner izzy2016

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Slike_tekstovi/sport/2011/12/2/v1 is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

odbojka2_12_1a

U 8. kolu 2. lige istok naše odbojkašice su pomalo neočekivano izgubile od vrlo dobrih gošći iz Slavonskog Broda koje trenira nekadašnji trener prvoligaša Marsonie prof.  Milenko Lubina.

Početak meča nije nagovještavao težak posao za naše odbojkašice, vrlo brzo je bilo 3 – 0, a zatim i velikih 9 – 1, činilo se da ćemo lako osvojiti prvi set. Gošće uspijevaju smanjiti na 9 – 6, ali serijom 4 – 1 vodimo 13 – 7 pa 15 – 12, ali nakon toga dolazi do velikog pada u igri naših odbojkašica  i Brođanke prelaze u vodstvo 15 – 16. Nakon 2. tehničkog time outa izjednačujemo na 16 – 16, ali gošće igraju sve bolje i odvajaju se na 17 – 21 pa imaju set loptu kod 18 – 24 kada Snježana Škorić smanjuje na 19 – 24, a na servis dolazi Ana Zupčić koja odlično servira i uspijevamo smanjiti na 22 – 24.  To je nažalost bilo sve i gošće osvajaju set 22 – 25.

Na početku 2. setu malo bolja igra naših odbojkašica i vodstvo 4 – 2 i 6 – 4, ali onda opet pad i gošće vode 6 – 8, zatim Carmen Dragičević prolazi na mreži, Josipa Pleša blokira i izjednačujemo na 8 – 8. Kod 9 – 9 radimo 4 uzastopne greške,  gubimo 9 – 13, u igru ulazi Gabrijela Stražanac koja dobro servira što koriste Škorić i Pleša te je ubrzo 13 – 13. Očekivao se nastavak dobre igra, ali opet previše grešaka i gošće vode 15 – 18, Carmen smanjuje na 17 – 18 i to je bilo sve od naših odbojkašica u 2. setu. Gošće rade seriju 0 – 7 i lako dobivaju set 17 – 25.

U 3. setu napokon bolja igra i kod prvog tehničkog time outa vodimo 8 – 4, Škorić dobro prolazi na mreži, Lidija Seder je imala 2 uspješna bloka, Zupčić je dobro servirala. Cure uspješno drže vodstvo 12 – 7, 15 – 9, 19 – 14, 23 – 18 kada gošće smanjuju na 23 – 22, ali griješe na servisu i imamo 2 set lopte, prvu ne koristimo, a onda Josipa Pleša sjajno smečira za 25 – 23 i smanjujemo na 1 – 2 u setovima.

{gallery}Slike_tekstovi/sport/2011/12/2/v1{/gallery}

U 4. setu sjajno igra Pleša, vodimo 5 – 0, priključuju joj se i Zupčić, vodimo 10 – 5 i 13 – 6 kada Brođanke smanjuju na 13 – 11, a onda na servis dolazi Ivona Dundović i drži servis do 24 – 11, najbolje razdoblje igre naših odbojkašica,  Zupčić je posebno dobro igrala u tom razdoblju. Set dobivamo 25 – 13.

Nakon sjajne igre u 4. setu očekivala se sigurna pobjeda, ali mlade Brođanke su sjajno započele 5. set i povele  1 – 5, držale prednost do 7 – 11 kada na servis dolazi Dundović i dolazi do preokreta, Škorić i Pleša sjajno smečiraju i vodimo 12 – 11. Nakon izjednačenja na 12 – 12, Vanja Budimir blokira protivnički napad za 13 – 12, Pleša smečira za 14 – 12, gošće smanjuju na 14 – 13, a u slijedećem poenu imali smo nekoliko prilika za pobjedu, ali Brođanke su se uspješno obranile, izjednačile na 14 – 14 i zasluženo pobijedile 14 – 16. Mlade Brođanke su odlično igrale u obrani, spasile mnoge teške lopte i puno poena su osvojile odličnim smečiranjem, dok su naše odbojkašice imale previše neprisiljenih grešaka, čak 45.

ŽOK Našice – ŽOK Posavina Brod 2 – 3 (22 – 25, 17 – 25, 25 – 23, 25 – 13, 14 – 16)

Za ŽOK Našice su nastupile: Zupčić (kapetan) 14, Pleša 22, Dragičević 13, Škorić 15, Budimir 5, Seder 3, Dundović  3, Strišković , Zrilić (libero), Lukačić, Stražanac. Trenerica: Slavica Rab
Za Posavinu Brod su nastupile: Žilak (kapetan), Krajinović, Protrka, Josipović, Trifunović (libero), Knežević, Bogdanović, Štivić.

U četvrtak 01.12. ŽOK Našice u Osijeku u 18.30 h igra zaostalu utakmicu 7. kola protiv ekipe Agrotehnike. Dan nakon toga igraju utakmicu 9. kola u Vinkovcima kod Cestorada II, susret počinje u 20.15 h.