banner izzy2016

nogomet

Ovog je vikenda odigrano i  9. kolo (Liga NS Našice), odnosno 10. kolo (II.ŽNL Našice).

Već u subotu s početkom u 15h Šipovac je na domaćem terenu s lakoćom opravdao ulogu favorita gdje je ugostio Nk Polet Bokšić. Utakmica se, sudeći po rezultatu, odvijala na samo jednoj polovici, a u prilog tome ide činjenica da je već u prvom poluvremenu rezultat glasio 5:0 u korist domaćina. U nastavku utakmice bitke za rezultat nije bilo, domaćini su smjestili još dvije lopte iza leđa gostujućeg vratara te je utakmica okončana konačnim rezultatom 7:0.

Na drugoj utakmici, odigranoj istog dana kao prethodno spomenuta utakmica, Croatia iz Velimirovca ugostila je Iskricu. Mogla bi se ova utakmica nazvati derbijem začelja, iako je trenutno Polet uvjerljivo učvrstio tu, na njihovu štetu, zadnju poziciju na tablici. Utakmica je od samog početka jasno dala do znanja da slijedi borba 90 minuta. Nakon početnog preispitivanja snaga, ponešto prilika kako s jedne, tako i s druge strane, gosti su se bolje snašli te su na predah otišli s dva pogotka prednosti. Razočaranje domaćih nastavilo se i u nastavku gdje su gosti još jednim golom samo potvrdili svoju pobjedu te u Šaptinovce odnijeli tri nova boda.

Ostatak spektakla na nogometnim terenima ovog vikenda mogli smo vidjeti u Nedjelju. Počevši s LNS Našice, 9. je kolo upotpunjeno sljedećim susretima: najprije su u Breznici Našičkoj svoje snage odmjerili Mladost BN i Vuka Razbojište. Što zbog nedostatka igrača (utakmica započeta sa svega osam igrača) , što zbog lošije igre, domaćini su nastupili, ali ne u idealnom izdanju. Gosti su iskoristili većinu svojih prilika i zasluženo postigli četiri pogotka. Uz dva isključenja, utakmica je doživjela prekid pri gore navedenom rezultatu.

Nešto dalje, na tzv. Blatuši, nogometaši Seone ugostili su ekipu Lađanske. Posljednja tri kola domaćini su redom pobjeđivali svoje protivnike, a danas su nastavili taj niz. Gosti iz spomenute Lađanske napustili su Seonu praznih ruku, uz četiri primljena, odnosno samo jedan postignut pogodak. Konačni rezultat utakmice 4:1.

Nešto uzbudljivija utakmica, iako rezultat ne govori tako, odigrana je u Martinu, gdje je istoimeni domaćin uspješno svladao gostujuću ekipu iz Brezika rezultatom 6:2.  Poveli su domaćini već u ranoj fazi utakmice, potom zabili još četiri pogotka u samo pola sata igre. Slijedom toga, uz osjetno opuštanje domaćih igrača pred sami kraj prvog dijela utakmice, gosti realiziraju svoje dvije prilike te se na odmor odlazi s rezultatom 5:2. U nastavku utakmice nešto manje atraktivna igra, no i to je bilo dovoljno da domaći još jednom zatresu mrežu gostujućeg vratara. Konačan rezultat 6:2.

Posljednje dvije utakmice ovog kola odigrane su u Beljevini (Zagorac - Dinamo Budimci,  gdje su domaćini vrlo lako svladali goste rezultatom 10:0), odnosno u Klokočevcima gdje je domaća Slavonija uspješno svladale goste iz Pribiševaca rezultatom 13-0. Valja napomenuti da je i na ovoj utakmici došlo do prekida radi nedovoljnog broja igrača gostujuće ekipe.

U rangu više, odnosno II.ŽNL Našice, odigrano je pet utakmica. Otići ćemo za početak do Stipanovaca gdje je domaća Mladost ugostila Nk Omladinac iz Nize. Nešto manje atraktivna utakmica po broju postignutih golova, no ipak s druge strane veoma zanimljiva utakmica, otišla je u korist gosta. Jedan je pogodak bio dovoljan za pobjedu. Konačan rezultat 0:1.

Derbi kola odigran je u Markovcu gdje su snage odmjerili Nk Željezničar i Nk Motičina (Donja Motičina). Utakmica visokog tempa, lijepe igre kako s jedne, tako i s druge strane, mnoštvo lijepih poteza rezultiralo je podijelom bodova. Obje su ekipe po dva puta zatresle mrežu svojih protivnika i tako prikupile po jedan novi bod u ovoj sezoni. Možda se moglo naslutiti i blago nezadovoljstvo domaćina, pod utjecajem želje za sva tri boda, ali gosti su pokazali da su i oni zasluženo u vrhu tablice, stoga je rezultat utakmice, možemo reći, okončan na najpošteniji način.

Nešto lakšu utakmicu od ove, imali su igrači Nk Sloga (Podgorač). Na svom su terenu ugostili Nk Zoljan te ga s lakoćom svladali visokim rezultatom 6:1. Posljednje dvije utakmice ovog kola  II. ŽNL Našice odigrane su u Poganovcima (Nk Poganovci - Nk Seljak;Koška, gdje je gostujuća momčad nakon uzbudljivih 90 minuta odnijela sva tri boda u svoje selo. Konačan rezultat 2:3.

Za kraj ovog uzbudljivog kola, spomenut ćemo utakmicu odigranu u Vukojevcima gdje je domaći Omladinac ugostio goste iz Lile te nakon preokreta poslao goste kući bez ijednog boda. Na kraju prvog dijela utakmice gosti su imali vodstvo, no domaćin je uspješno preokrenuo rezultat s dva postignuta pogotka te na radost domaćih gledatelja osvojio tri vrijedna boda. Konačan rezultat 2:1.