bon2017 12

lions1a

Članovi Lions kluba Našice predvođeni predsjednikom Željkom Crnkovićem i tajnikom Mladenom Kajganićem danas su posjetili Osnovnu školu Dore Pejačević u Našicama i tom prigodom ravnateljici Jasminki Falamić i  i predstavnici Vijeća učenika Mirti Vučinić predali donaciju četiri prijenosna računala u vrijednosti 10.000 kuna. 

 

lions4a„Prije svega želim u ime mojih učenika i djelatnika škole osobno zahvaliti svim članovima Lions kluba koji su prepoznali našu potrebu da bi se škola uključila u suvremene trendove i u suvremene metode rada. Svi znamo da su informatika i informatička oprema nešto što predstavlja budućnost, ne samo u školi, nego na svakom radnom mjestu. Zbog toga nam je i cilj u školi imati što bolju opremu kako bi djecu mogli bolje educirati. Tako ovom prilikom mogu reći kako smo stvarno zahvalni za ova četiri prijenosna računala koje namjeravamo staviti u učionice razredne nastave kako bi ih prije svega mogle koristiti učiteljice za e-udžbenike. Isto tako nam je u planu i opremanje svih nastavnih prostorija što bi značilo da svaka učionica ima svoje računalo, projektor, internetsku mrežu i da bismo mogli kvalitetno koristiti i e-udžbenike, ali isto tako prijeći i na e-dnevnike. Trebaju nam takva suvremena nastavna sredstva za što kvalitetniju nastavu i prije svega veliki interes učenika za takav oblik učenja i rada. Trenutno nastojimo u sve učionice staviti računalo. U deficitu smo s informatičkom opremom te naša informatička učionica zahtjeva obnovu, ali moram reći da unatoč dotrajaloj opremi još uvijek dobivamo izvrsne rezultate na području informatike. Tako možemo istaknuti prva mjesta na županijskom natjecanju i to godinama, djelovanje na državnoj razini te vrlo visoka mjesta na državnoj razini. „- ravnateljica OŠ Dore Pejačević Jasminka Falamić.

lions2a

„Mi učenici osnovne škole Dore Pejačević smo vrlo zahvalni na ovoj donaciji jer je naša škola slabo opremljena s informatičkom opremom i mnoge učionice niti nemaju prijenosno računalo. Zbog toga moram još jednom napomenuti kako smo jako zahvalni i iako je ovo moja posljednja godina u ovoj školi pa ja to možda i neću uspjeti isprobati, ali sljedeće generacije će vrlo vjerojatno biti oduševljene. „- Učenica Mirta Vučinić 8.c

 

Nekoliko riječi o ovoj akciji rekao je i predsjednik Lions kluba Našice Željko Crnković.

lions3a„Nakon uspješnih akcija Lions kluba Našice sada je na redu bila i Osnovna škola Dore Pejačević. Prije svega htio bih zahvaliti Lions klubu Našice i Osnovnoj školi Dore Pejačević koja je prihvatila ovu akciju. Nije dovoljno da samo naš klub krene u takvu akciju poput ove već treba potporu i drugih. Mi smo tako našli potporu u Osnovnoj školi Dore Pejačević i u svim njenim nastavnicima koji su isto tako podržali našu akciju. U prosincu prošle godine organizirali smo Lions bal na kojemu su sakupljena  određena sredstva koja smo ovoga puta uložili u informatičku nadogradnju ove škole. Kupljena su četiri prijenosna računala koja su izabrali djelatnici škole jer je to ono što im je trenutno najpotrebnije, a što smo mi s ovom akcijom uspjeli prikupiti. Do odluke je došlo tako što u Našicama imamo još dvije škole koje su boljeg informatičkog statusa nego ova. Ovoj školi je informatička oprema više nego potrebna pa je tako glavni razlog zašto smo se odlučili da se krene u ovu akciju. Vrlo dobro znamo da je bez informatike danas teško zamisliti bilo kakav napredak.“

 

Povezani pojmovi:

Log in to comment
banner1
docek3

gelo1

banner22015

banner310 2581a

reklama310x258 1

Najnovije galerije

banner1

 sib c  fightsite c     logo-Jooble1 

Vidljivost

www.nasice.com | ISSN: 1848-7599 | © 2015 Hall j.d.o.o. | Sva prava pridržana.